клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Як зберегти здорову психіку на карантині

09.04.2020

Стрес та паніка від загрози, що несе коронавірусна інфекція COVID-19, за чотири тижні в Україні змінилися розумінням безвихідного становища щодо карантину та дотриманням усіх правил. Майже місяць минув з дня оголошення про ізоляцію, між тим, досі багато хто продовжує відчувати страх, перебувати у депресії, тощо. Як фільтрувати усю негативну інформацію, що надходить, як не нашкодити собі і своїй психіці і вийти з карантину здоровою людиною, роз’яснила ст. викладач кафедри психології МДПУ, сертифікований арт-терапевт, гештальт-терапевт, кризовий терапевт, психолог Олена Титаренко.

«У кризовій ситуації важливо своєчасно отримувати достовірну інформацію. Між тим, якщо постійно слідкувати за новинами щодо коронавірусу та оглядами, наші страхи та тривоги лише збільшаться. Я рекомендую отримувати інформацію дозовано, наприклад, годину - раз на день. Паніка, як така, є заразною. А ми бачимо, що найчастіше нам демонструють картинки, що сприяють розвитку панічних атак: переповнені лікарні, ритуальні контори, черги у магазинах, табло обмінних пунктів, тощо. Насправді, у більшості випадків усе це оприлюднюється сайтами та ресурсами, аби підвищити свою відвідуваність, не задля інформування. Якщо у певний проміжок часу після отримання інформації вам стало страшно, а це нормально, відійдіть від комп’ютера, відкладіть телефон, глибоко подихайте і раціонально подумайте про отриману інформацію. Увімкніть критичне мислення. Аналізуйте інформацію з огляду на те, що вона значить саме для вас, на що ви можете вплинути, а на що – ні. Усім та кожному треба піклуватися самостійно про інформаційну гігієну».

Майже кожен з нас у ці важкі часи дуже хвилюється за своє життя та життя своїх близьких, за майбутнє. І дуже часто цю тривогу та страх неможливо вгамувати. Люди припиняють нормально спати, їм не вистачає повітря, у голові паморочиться від таких думок. А дехто, навпаки, сприймає цю ситуацію аж надто спокійно: шуткує, сміється, не надає необхідної уваги. Олена Титаренко наголошує на тому, що це і не погано, і не добре, адже кожна людина має власні стратегії поведінки у відповідь на кризову ситуацію. Але як би люди не намагалися приховати тривогу, вона зростає і ззовні, і зсередини. Дуже часто ми цього не усвідомлюємо і навіть більше – намагаємося не визнавати і не приймати.

«Усе це накопичується в нас, зростають неусвідомлені страхи та напруга, - зазначає Олена. – У підсумку це призводить до проблем зі здоров’ям, послаблення імунітету, проблем особистісного та міжособистісного характеру. Тому від нас вимагається наступне: усвідомити те, які саме емоції ви переживаєте і де у вашому тілі ви їх відчуваєте, з чим або з ким вони пов’язані. Навичка «бути тут і зараз» - дуже гарна і на часі. Вона допомагає вгамувати тривогу, зокрема, і щодо майбутнього, яке, до речі, не настало. Отже, питайте себе: що для мене зараз важливо, що я відчуваю у цій конкретній обстановці, що я помічаю навколо? Відокремте те, що знаходиться під вашим контролем, та те, на що ви вплинути не можете. Аби вгамувати хвилювання, подивіться на вулицю, роздивіться картинку за вікном, або хвилину послухайте своє дихання, сидячи з заплющеними очима у тиші, або ляжте на підлогу і відчуйте вагу свого тіла, або заспівайте голосно. Якщо вам дійсно страшно, розмовляйте про це з близькими, телефонуйте психологам. Не накопичуйте страхи та злість всередині. Зрозумійте: минуле вже не повернути, майбутнє ще не настало, а життя – ось воно, життя – це те, що відбувається саме зараз».

One thought on “Як зберегти здорову психіку на карантині”

  1. PetAdvice:

    Цілком погоджуюсь про інформаційну гігієну! Скрізь в новинах тільки негатив, скільки захворіло, скільки померло, і так далі...
    В статті хороші поради! Дякую! Будемо пробувати!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн