клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Український етнічний стиль: особливості та різноманітність одягу

03.12.2019

Етнічний стиль, що відображає самобутність українського народу та його культуру, сьогодні на піку популярності. Він являє собою відображення минулого в інтерпретації сьогодення. Стародавні національні костюми набувають новий дизайн і адаптуються під гардероб сучасної людини. Тому одяг в українському стилі можна носити як на державні свята, так і на роботу.

Особливості етнічного стилю

Яскраві представники українського національного костюма — це вишиванки у Львові. Вони втілили в собі всі відмінні риси етнічного стилю. По-перше, це простота крою та зручність у носінні. Адже споконвіку національний одяг виникав не на догоду красі, а в силу історичної необхідності виживання. По-друге, це використання натуральних тканин, які відрізняються довговічністю та комфортом. Вишиванки шили з бавовни, льону, шовку. По-третє, це колірна палітра, яка близька до природної гами. Сорочки були чорного, білого, синього, червоного, коричневого кольорів.

Найважливіша відмінність етнічного стилю — це багатий декор. В українській культурі головною прикрасою одягу була ручна вишивка. Вона була не просто красивим візерунком, а цілим сюжетом. Кожен елемент вишивки щось означав. Наприклад, коло — це Сонце і вічність буття, трикутник — поле та хороший урожай, квадрат — втілення всіх першоелементів.

Вишиті сукні

Плаття з натуральних тканин, прикрашені традиційним українським орнаментом, виглядають дуже ефектно. Вони мають прямий крій або спідницю-дзвіночок та пишні рукава. Як декоративні елементи використовуються пояс з китицями, саморобні шнурки і різнокольорові стрічки.

Вишиті сукні в етнічному стилі можна успішно інтегрувати практично в будь-який стиль. Наприклад, для створення образу на кожен день поєднуйте їх зі зручними кедами і рюкзаком, а для урочистого образу — з туфлями або босоніжками на підборах і маленькою сумкою через плече.

Спідниці

Етичний стиль не передбачає коротких спідниць, їх довжина завжди доходить до коліна, а іноді й до п'ят. Більшість моделей пишні та багатошарові, декоровані воланами й рюшами. Виразним елементом є широка пов'язка на стегнах, яка одягається поверх спідниці.

Взуття

Взуття, яка відповідає канонам етнічного стилю, зручне і міцне. Воно виготовлене ​​з натуральних матеріалів. Основа може бути тканинною, плетеною або шкіряною, а каблук і підошва — дерев'яними. Традиційний варіант — це туфлі на низьких підборах або зовсім без них.

Аксессуари

Аксесуари в українському стилі представлені в різноманітті видів. Їх можна розділити на такі групи:

  • сумки, або маленькі строкаті кисети, або великі безформні сумки-мішки;
  • шарфи, вовняні шалі, барвисті хустки;
  • солом'яні капелюхи, оздоблені яскравими стрічками, вінки з квітів;
  • намиста, дерев'яні браслети.

Український стиль дозволяє носити велику кількість аксесуарів разом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн