клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Смачний настрій Нового року

05.12.2019

Нарешті настав той час, коли можна їсти мандарини досхочу. Ці жовто-гарячі духмяні кульки асоціюються у нас з Новим роком, адже з’являються у продажі у наших широтах у грудні-січні. Мандарини можуть впевнено претендувати на місце у першій п’ятірці символів Нового року. Звідки ж вони з’явилися на нашому столі? Де їхня батьківщина? І який зв'язок між словами «мандарин», «золото» та «чиновник»?

Що ж це за культура?

Мандарин – це завжди зелене південне дерево висотою до 8 метрів. Достигають мандарини довго – від 6 до 8 місяців. За один раз з дерева можна зняти до 600 плодів. Батьківщина цього фрукту - південно-східна Азія, він росте також на Кавказі та у Криму. Грузія, Абхазія, Китай, Марокко, Еквадор – ці країни вважаються основними постачальниками мандаринів.

До чого тут Китай?

Назва «мандарин» походить від ієрогліфу китайського «заможна людина». Раніше ці фрукти були доступними лише багатіям. У Китаї з’явилася звичка дарувати мандарини на Новий рік, адже вони вважаються символом фінансового благополуччя. Кожен, кого запрошували на свято у гості, дарував господарям будинку два мандарини, так само й господарі дарували по дві мандаринки гостям, коли ті йшли додому. А отже, побажання фінансової вдачі було взаємним. Сполучення "пара мандаринів" китайською співзвучно зі словами "золото" та "гроші", а отже, будь-хто, даруючи мандарини, кличе до будинку багатство, успіх та фінансове благополуччя.

Вісім мандаринів, що лежать колом, є символом безкінечності того чи іншого блага. За іншою версією, свою назву мандарин отримав таки з китайської, але «мандаринами» заможних китайців почали називати португальці («mandarim» у перекладі з португальської - «чиновник, министр»).

З часом яскраво-жовтий фрукт скуштували у інших країнах та на інших континентах. На його основі створено багато гібридів. Сьогодні мандарини вирощують у Іспанії, Єгипті, Турції, Бразилії, Кореї, Таїланді, Грузії, Абхазії, Азербайджані, та ін. Ми «зустрічаємо» цих цитрусових гостей у себе ближче до зими.

На колір і смак товариш не всяк

Мандаринові знавці розрізняють плоди, вирощені у різних країнах. Чим спекотніша країна, тим солодші мандарини.

Абхазькі мандарини помаранчеві і невеликі, кислувато-солодкі. Майже не мають кісточок, шкірка тонка.

Іспанські - великі, дуже солодкі, мають товсту шкірку, легко чистяться, мають багато кісточок.

Ізраїльські мандарини достигають ближче до Нового року, тому вважаються пізніми. Мають тоненьку блискучу шкірку, дещо сухі.

Марокканські мандарини - чи не найкращі: солодкі, соковиті, середнього розміру, дещо сплющені. Шкірка може мати навіть помаранчево-червоний колір. Частіше за все без кісточок, шкірка дуже легко знімається.

Мандарини з Туреччини середні за розміром, шкірка жовта, тонка, але знімається погано, мають багато кісточок.

Ми звикли усі невеличкі помаранчеві кульки з цитрусовим запахом називати мандаринами. Але, не всі вони дійсно мандарини:

  • танжело – гібрид танжерина (сорта мандарина) и померанця (гіркого апельсина), за смаком нагадує апельсин;
  • тангор – гібрид апельсина та мандарина, або танжерина – сплюснутий червоно-помаранчевий з товстою шкіркою «квазіапельсин»;
  • клементин –культура, що була отримана після схрещування різних видів мандаринів з померанцем;
  • мінеолу – гібрид танжерина та грейпфрута – великий фрукт у формі груші, соковитий та солодкий.

Мандарин має вітаміни та мікроелементи, які покращують обмін речовин. 85% фруктової м’якоті – це вода, інші 15% - вітаміни С, D, K та група B, провітамін А, пектини, фруктоза, ефірні олії, флавоноїди. Своїм кольором мандарин завдячує провітаміну А (каротину), корисному для зору. Фітонциди, що є у фрукті, попереджають ріст бактерій та грибків. А ще вони дієтичні, покращують обмін речовин, підвищують апетит і низькокалорійні. Між тим, алергологи попереджають про можливість виникнення алергії на мандарини. Тож, споживати їх треба, дотримуючись міри.

Як обрати мандарин?

Пі час вибору цитрусових, і мандаринів, зокрема, треба звертати увагу на наступні чинники:

  • стиглий мандарин має однорідний яскраво-помаранчевий колір шкірки;
  • колір м’якоті не повинен відрізнятися за кольором від шкірки;
  • при натисканні зв шкірки тече сік, а отже, мандарин стиглий;
  • великий плід з товстою шкіркою майже завжди солодкий, злегка кислуватий;
  • дрібні, яскраво-помаранчеві плоди, якщо мають тонку шкірку, солодкі та соковиті.

Зберігати мандарини треба у овочевому відділенні холодильника, де вони можуть знаходитися до одного місяця. Температура для зберігання +6 градусів, має також бути підвищена вологість. Якщо змастити кожен плід олією, він збережеться довше. Краща тара для зберігання – сітка. А ось поліетиленовий пакет не підходить – у ньому плоди задихнуться.

0 комментариев

Украина онлайн