клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Знімайте напругу у ліжку або як подружжям пережити карантин

13.04.2020

Бебі-бум чи бум розлучень: що чекатиме на українські родини після карантину? Усі ми переживаємо день бабака: вимушене сидіння вдома, спостерігання одне одного, хатні справи по колу, як і маршрут: кухня, вітальня, ванна, спальня. Звичайно, від такого одноманіття не довго й з глузду з’їхати. Раніше, іще до хатньої ізоляції, ми бігли на роботу аби переключитися, до друзів – аби поговорити, до спортзали – аби зняти стрес та нервову напругу. А зараз що? Усі сидять у квартирах по кутках і або сваряться, або повільно божеволіють. У Китаї після закінчення карантину психологи розповідали про зростання кількості розлучень. І якщо одразу ми це серйозно не сприймали, то зараз фахівці, бачачи ситуацію, наввипередки дають рекомендації щодо того, як зберегти шлюб, адже китайський сценарій може повторитися в Україні. Тож, як спільно і без втрат пережити перебування вдома 24/7? Свою професійну думку з цього питання висловила ст. викладач кафедри психології МДПУ, сертифікований арт-терапевт, гештальт-терапевт, кризовий терапевт, психолог Олена Титаренко.

«В період карантину люди відчувають різні почуття і переживають різні ситуації. Уся ця енергія, яку ми раніше витрачали за межами квартири, зараз залишається з нами. Чи це загрожуватиме? Не виключено, що деякі подружжя скажуть одне одному те, що давно повинні були сказати. Це прояснить стосунки, люди стануть ближчими. Це може бути боляче і може сприяти віддаленню, але факт сприйняття залежатиме від певної усвідомлюваності партнерів, здатності зрозуміти почуття свої та партнера, у зв’язку з чим вони виникають. У даному аспекті варто вчитися говорити про себе і від себе, а не у форматі «тикання» та претензій. Що було б корисним для пари у період карантину? Важливо розуміти, що ми роками знаходимося у парі з людиною, яку не знаємо. А ось тут у нас є шанси бути з людиною щодня. Карантин – це можливість познайомитися зі звичками партнера, з з манерами та характером. Але треба зауважувати на те, що ми усі знаходимося у стресовій ситуації, у якій кожен з нас переживає різні почуття. Важливо поважати плани та кордони партнера. Важливо кожному мати свій власний простір та час. Стрес боїться любові. У ситуації напруги помітні негативні аспекти, а насправді треба помічати те, що є гарного у вашій коханій людині. Пара повинна створити таку атмосферу, на думку психологів, аби менше виділявся кортизол, і більше – окситоцин. Кортизол, або гормон стресу, необхідний, аби стимулювати нашу симпатичну нервову систему і запустити наше тіло для будь-якої активності. Найвищий його рівень зранку. Окситоцин, або «молекула кохання» виробляється, коли ви будь-кого обіймаєте, під час статевого акту, грудному годуванні, він підсилює емпатію та інтуїцію. І за високого рівня окситоцину людина більше довіряє та відкривається близьким. Якщо є така можливість, то треба знімати напругу сексом. Короткий адреналін – це дуже добре. Після пандемії ми побачимо як бум розлучень, так і бум народжуваності».

Аби перебування вдома було комфортним для обох партнерів, візьміть собі за правило декілька пунктів:

  • відмовтеся від претензій. Коли людина свариться чи конфліктує, то вона таким чином захищається . Якщо вам щось не подобається – подумайте, яким чином близькій людині сказати про це. Повірте, можна одні й ті самі слова говорити з різною інтонацією.
  • створіть нові сімейні традиції. Наприклад, спільні сніданки та вечері без гаджетів. Розовляйте, діліться враженнями та емоціями, почуттями та переживаннями. Пробуйте готувати разом. Цей процес також дуже зближує та допомагає відчути, наскільки суттєвими є, на перший погляд, абсолютно буденні речі. Разом розберіть старі шухляди та шафи.
  • залишатеся на самоті. Півгодини чи година на день виключно на себе, свої хобі — практика, необхідна для здорового співіснування.
  • влаштовуйте «години тиші», читайте книжки або малюйте, займайтеся тим, що не потребує активної взаємодії з іншими членам родинами.
  • «розмістіть» себе у своїй парі. Часто буває, що партнери зливаються. І тоді один з них тікає, аби проявитися деінде. Щоб такого не сталося, потрібно проявити себе у своїй парі. А для цього необхідно дізнатися про себе якомога більше і передати цю інформацію своєму чоловікові або дружині. Буває, що люди роками живуть і не знають навіть улюбленої страви свого партнера. Тому саме час дізнатися більше про себе та одне одного!
  • плануйте спільні дії. Дехто скаржиться, що на карантині ще більше страждає від рутини. Але її завжди можна урізноманітнити. Напишіть зі своїм партнером список із десяти пунктів, що б хотіли зробити у своєму інтимному житті, та обміняйтеся. Те, що співпаде, обов'язково реалізовуйте. Адже на карантині саме час навести лад не лише у своїх стосунках із чоловіком, а й у вашому інтимному житті.
  • жартуйте. Добрий гумор — рятівник у багатьох кризових ситуаціях.

Отже, як бачимо, карантин довів, що ми самі, а не хтось інший, маємо відповідати за стан у родині та між коханими людьми. Ізоляція – це шанс для нас аби по-іншому подивитися на звичні речі та переглянути власне ставлення до них. Зробіть це разом з партнером. І пам’ятайте, що карантин таки закінчиться, а ось робота над стосунками припинятися не повинна. Тому розвивайтеся разом та допомагайте одне одному замість того, аби витрачати життя на конфлікти та претензії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн