клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Здорові очі та гострий зір взимку

11.11.2019

За вікном кінець осені, невдовзі почнеться зима. Ми все більше часу проводимо у приміщеннях з сухим повітрям та за комп’ютерами. Першими недоліки цього перебування відчувають наші очі. Навіть ті, хто має 100% зір, скаржаться на дискомфорт та втому очей, сухість слизової та відчуття піску в очах. Що ж підсилює цей негативний вплив і як рятувати очі? Міські лікарі-офтальмологи радять звернути увагу на наступні фактори.

Перший - це стан повітря у приміщенні. Сухість повітря спричиняє випаровування вологи з поверхні рогової оболонки ока. Батареї, кондиціонери та інші прилади сушать повітря, а отже, очі починають сохнути. Додає свого негативного впливу й робота за комп’ютером: сидячи за біля монітору ми не достатньо часто моргаємо, через що сльозова рідина просто не встигає вироблятися у необхідному об’ємі. Як результат - почервоніння, бажання почухати очі, іноді не достатня зволоженість очей призводить до пошкодження дрібних судин. Від великої напруги та нестачі кисню може розболітися голова.

Другий - це сильний вітер. Зараз розпочинається такий погодний період, коли на вулиці дмухатиме сильний вітер. Його пориви створюють дискомфорт для очей, ми не можемо сфокусуватися, а це у свою чергу відбивається на судинах очей, додає додаткового навантаження на них. Ті, хто носить контактні лінзи, можуть відчувати, що в середи ні ока, ніби-то, з’явилося чужорідне тіло. Справа у тім, що вітер заважає омивати око сльозовою рідиною, на лінзу налипають часточки пилу.

Третій – переохолодження. Самостійно воно не здатне спричинити запалення, але може активізувати будь-які інфекції. Блефарит або запалення повік – найчастіше сезоне захворювання. Людина починає відчувати постійне печіння, почервоніння та свербіж у очах.

Четвертий – індивідуальна реакція слизової на різні віруси. Тобто, якщо поряд з вами є хвора людина, яка чхає або кашляє, ви – у зоні ризику. Вірус може потрапити на слизову і викликати кон’юнктивіт, вірус якого передається повітряно-крапельним шляхом.

Пятий – осіння алергія. Почервоніння очей здатне спричинити пале листя та осіння вогкість у приміщенні. Візит до алерголога може вас врятувати, між тим, перше, що треба робити, - приймати антигістамінні преперати.

Шостий – перепади тиску. Восени може загостритися гіпертонічна хвороба. Вона має вплив на судини, роблячи їх крихкими.

Сьомий – осіннє сонце, яке може бути небезпечним. Точніше, не стільки сонце, скільки кут освітлення. Японські вчені дійшли висновку про те, що найбільш небезпечними є години – з 10 до 12 дня та з 16 до 17. Саме у цей час сонце знаходиться під таким кутом, що може нашкодити сітківці ока. Тож, захисні окуляри іще зарано ховати.

Як би дивно це не звучало але наша їжа також впливає на стан здоров’я очей. Гострота зору залежить від стану судин. Отже, аби зменшити тиск треба якщо не відмовитися, то суттєво скоротити вживання напоїв з кофеїном та солоного. А ось корисними для очей є продукти з вітаміном В2 (горіхи, зелена квасоля, боби, яловича печінка).

Важливим для очей є провітамін А (каротин), якого багато у моркві, шпинаті, відварі шипшини. Не зайвою буде й аскорбінова кислота.

Зняти втому очей допоможе спеціальна гімнастика, очима треба водити вгору-вниз, вправо-вліво, по колу, з інтервалами, причому, робити це треба, як відкритими очима, так і закритими.

Отже, зовнішніх подразників ми навряд чи зможемо уникнути, тож наше завдання - намагатися у цих умовах забезпечити такий догляд за очами, аби шкода від навколишньої середи була мінімальною. Головне – забезпечити достатнє зволоження рогівки ока, мінімізувати навантаження та зняти втому.

Офтальмологи рекомендують використовувати блефарогелі та блефаролосьйони, зволожуючі краплі або дезінфікуючі серветки, які допоможуть зняти втому очей, ліквідувати сухість та нормалізувати стан судин повік. У будь-якому випадку, якщо ознаки сухості очей почали вас турбувати, треба записуватися на прийом до окулістів та офтальмологів. У місті Мелітополь з проблемами та захворюваннями очей можна звертатися до медичних центрів «Женева» та «Світ Здоров’я», та до спеціалізованого відділення міської лікарні №1, де прийом веде лікар-офтальмолог вищої категорії Віталій Гадомський. Лікарі-окулісти також приймають пацієнтів у офтальмологічній клініці «White Optika» та у оптиці «PRIZMA». Усі спеціалісти нададуть вам консультації, призначать лікування та засоби профілактики. Ви також зможете за потреби перевірити зір, отримати рецепт на окуляри, обрати сучасну оправу або контактні лінзи. Бережіть свій зір, аби бачити світ в усіх кольорах та відтінках!

0 комментариев

Украина онлайн