клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Захист очей від сонця навесні

05.03.2020

Сонце не лише корисне, але й небезпечне. Особливо для очей. З однієї сторони на них впливає ультрафіолетове проміння, а з іншої – висока температура повітря, солона вода та сухе повітря. Настання весни – привід почати думати про захист очей.

Спека та сухе повітря висушують сльозову плівку ока і унеможливлюють необхідне накопичення рідини навколо очного яблука, що є причиною виникнення «синдрому сухого ока», який супроводжується подразненням і печінням в очах, відчуттям «піску», почервонінням і погіршенням зору. Дискомфорт відчувають усі, а надто ті, хто носить контактні лінзи. Аби мінімізувати цей негативний вплив, варто користуватися очними краплями, що імітують сльозу. Якщо людина тривалий час перебуває під прямими променями сонця без засобів захисту, це може зашкодити не лише поверхні ока, але й його внутрішній структурі. Надалі це може призвести до розвитку гострих і хронічних очних патологій та серйозного лікування.

Наукою доведено, що УФ-випромінювання пошкоджує як зовнішні, так і внутрішні структури ока. Від нього найчастіше страждає рогівка, кришталик і сітківка. Таке ураження схоже на опік шкіри. Ультрафіолет здатний спричинини розвиток фотокератиту (запальне захворювання рогівки), сніжної сліпоти, сонячної ретинопаті, погіршити гостроту зору і призвести до зорового стомлення. Компьютер, ноутбук, смартфон. Випромінювання з екрану впливає наші очі, вони втомлюються. Ми виходимо на вулицю, а там сонце, а з ним - чергова порція навантаження і УФ випромінювання. Небезпечний для очей вплив сонця відзначається вранці і в першій половині дня, тому важливо носити якісні сонцезахисні окуляри вранці і в обід, а не тільки вирушаючи на пляж.

Очі дітей і підлітків більш схильні до дії УФ випромінювання, крім того, діти проводять на вулиці більше часу, ніж дорослі і майже не користуються якісними сонцезахисними окулярами. Рідко хто з батьків одягає на однорічних малюків сонячні окуляри, хоча насправді перебування без них є дуже небезпечним. По-перше, оптичні середовища ока малюків та слізна плівка дуже прозорі, по-друге, зіниці набагато ширші, ніж у дорослих. Відповідно ультрафіолет потрапляє в середину очей набагато легше і може досить сильно зашкодити дитині. Якщо не купили окуляри, на малюка хоча б треба вдягнути панамку з широкими полями.

Цікаві факти:

  • крізь хмари проникає більше 90% УФ випромінювання;
  • в горах інтенсивність УФ випромінювання вища, ніж на низині;
  • чистий сніг здатний відобразити до 80% УФ випромінювання, а сухий пляжний пісок – лише до 20%;
  • морська вода відображає до 30% УФ випромінювання;
  • ультрафіолет проникає в товщу води. На глибині 1,5 метра його інтенсивність становить 40% від інтенсивності на поверхні водойми.

Ви помічали, що, відпочиваючи на узбережжі у літній день, у вас починають боліти очі? Це тому, що сонячні промені відбиваються від поверхні води. Відблиски на воді мають таку саму шкідливу дію, що й пряме світло, а отже, очі болять і потребують захисту. Видів такого захисту безліч і вони дієві. Від УФ променів захищають кепки, козирки, капелюхи, парасольки, сонцезахисні окуляри, контактні лінзи з UV-фільтром.

Чому важливо розпочати захист з весни, а не чекати на червень? Справа у тім, що ранньою весною та пізнюю осінню сонце знаходиться на найнебезпечнішій для очей висоті. Тому окуляри зараз будуть дуже доречними. Але, купуючи їх, треба пам’ятати про те, що ви купуєте у першу чергу засіб захисту очей, а не модний аксесуар. Тож, підхід до вибору має бути свідомим і серйозним.

0 комментариев

Украина онлайн