клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

З Різдвом Христовим!

06.01.2020

Сьомого січня кожного обіймає особлива духовна радість, бо цей день – незвичайний. Різдво – дуже красиве і радісне свято, на яке з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Його святкують в усьому світі, але кожен народ вкладає у нього щось своє.

Українське Різдво пов’язане з віковими традиціями. З 28-го листопада по 7-е січня триває піст (в цей час люди відмовляються від всяких гулянь, вживання м’ясних блюд, тощо).

Як святкують Різдво

Вечір перед Різдвом – це Святвечір. Святкову вечерю готують зранку, так само як і оздоблюють приміщення. До ялинки ставлять сніп пшениці, дідух. Наші предки вірили, що у ньому перебувають духи дідів – прадідів.

Свята вечеря складається з 12-ти традиційних страв, однією з яких є кутя. Її готують з товченої пшениці, заправляють медом, додають горіхи та родзинки. Крім того, обов’язково на столі мають бути борщ з вушками (маленькі варенички з грибами), оселедець, голубці з тертої картоплі, грибна підлива, горох, квасоля, узвар (компот з сухофруктів), пампухи (пампушки), вареники з різними начинками (картопля, капуста).

Як тільки на небі зажевріє перша зірочка, усі збираються на святкову вечерю. Якщо родина мешкає у приватному будинку, де є тварини, то перед святвечором господар має винести на вулицю кутю і пригостити всіх тварин, які є в господарстві. Є повір’я що на Різдво тварини розмовляють між собою. На столі у хаті треба запалити свічку. Є і таке повір’я: якщо свічка горить рівно, то всі присутні за столом цього року будуть живі і здорові.

За традицією, на Різдво за столом після святкової служби в храмі збирається вся родина, кажучи замість привітання слова: "Христос народився! Славімо його!". На цій трапезі розговляються, адже 7 січня – дата закінчення посту.

На Різдво Христове прийнято колядувати, колядників обдаровують грішми й солодощами. На це свято в кожному будинку випікають пироги, пряники, колядки - вироби з житнього прісного тіста з начинкою, якими пригощали колядників. На Різдво прийнято колядувати.

Що не можна робити на Різдво:

  • займатися прибиранням і побутовими справами – вважається, що так людина може закликати нещастя в дім;
  • сваритися і лихословити – так ви можете нашкодити і собі, й своїм предкам, відібравши у них надію на порятунок;
  • гадати – це краще зробити в будь-який інший день зі Святвечора по 19 січня, Хрещення, окрім самого Різдва;
  • вдягати старий одяг – таким чином можна привернути бідність і нещастя;
  • відмовляти у допомозі нужденним – це вважається однією з головних заборон.

Ніч перед Різдвом – свята, тому світло має горіти до ранку. У ніч перед Різдвом ніхто не спить. Вранці усі збираються у церкві, де, відстоявши службу, довго співають колядки. Після служби розходяться по будинках і чекають гостей або самі йдуть відвідати родичів та знайомих.

Наступний за Різдвом день — свято Богородиці. Особливо шанують його жінки, оскільки воно пов’язано з Божою Матір’ю.

0 комментариев

Украина онлайн