клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

З підвіконня – на стіл: як виростити город на вікні

20.12.2019

Зелень та свіжі трави – це те, що повинно бути щодня на столі. Зараз у наших краях свіжу зелень можна без проблем знайти у супермаркетах, але куди приємніше, коли до салату можна додати деякі духмяні трави, вирощені на власному підвіконні. Коли йдеться про город на вікні, перше, що ми пригадуємо, - це цибуля у баночках чи склянках, яку вирощували у дитинстві. Кріп, петрушка та базилік також спадають на думку, але пізніше. Тож, як влаштувати невеличкий город на підвіконні?

Цибуля

Пір’я молодої цибулі – найкраще джерело вітамінів. Є два способи вирощування цибулин: гідропоніка та саджання у землю. Перший – це занурення у воду. Треба взяти довгий горщик, на дно викласти дренаж (пісок, дрібне каміння, мінеральну вату, кокосову койру), занурити у нього цибулини на третину їхньої висоти і стільки налити води. Висаджування цибулин у ґрунт майже аналогічне. Треба усе підготувати, як зазначено вище, засипати цибулини землею до верхівок, полити. Землю тримати вологою. Врожай можна збирати за 2-3 тижні. Обрізати пір’я треба по колу, аби з центру зелень продовжувала рости. Щоб урожай не закінчувався, цибулю треба регулярно підсаджувати.

Петрушка та кріп на підвіконні

Насіння кропу краще сіяти у широкий, але невисокий горщик. До землі вони не вибагливі, а ось дренаж у 1 см їм необхідний. До того, як сіяти у ґрунт, насіння треба замочити у воді на 4 години. До землі, де ростиме кріп, треба додати пісок. Садити насіння треба у вологу землю, зверху засипати торфом і не поливати, адже насіння заглибиться і не зійде. Після того, як посіяли, накрийте горщик плівкою. Як з’являться паростки, плівку зніміть, поливайте шляхом обприскування.

Петрушку сіють у родючу землю, рослина любить воду, але не любить посуху, тож біля батареї її не треба ставити. Насіння також треба попередго замочити у марганцовці близько 4 годин. Поливати сходи треба обережно, щоб не розмити ґрунт. Температура у приміщенні, де росте петрушка, має бути +16°+20°С. Перший врожай можна збирати за 1,5 місяці.

Салат

Салат не вибагливий до температури, але потребує світла, отже, його можна вирощувати навіть на заскленому балконі за температури +5 градусів. Насіння необхідно замочити у розчині марганцовки на декілька годин, висіяти через проміжки у 1-2 см. Грунт полити і накрити плівкою до сходів (приблизно на 7 днів). Першу зелень треба прорідити. Салат любить воду і обприскування. Перший кущ можна зрізати за 4-5 тижнів.

Базилік

Базилік, що росте з насіння, можна буде обривати лише за місяць-півтора. Насіння треба вимочити у розчині марганцовки і висадити у вологий ґрунт на глибину 1 см на відстані 7-10 см. Вирощування прискориться, якщо плівку, якою буде накритий горщик, не знімати до самих сходів. Базилік любить пухкий ґрунт, тому варто до горщика додати кокосове волокно. Чим частіше ви будете відщипувати верхівки рослини, тим більш пишною вона буде.

М’ята

Вирощування м’яти на підвіконні – це дуже гарна ідея: рослина ця не вибаглива, швидко росте, не вимагає особливого догляду. Краще буде, якщо у один горщик посадити декілька сортів цієї рослини. Кущики з корінцями можна придбати або у супермаркетах, або у бабусь на базарах. Кожен - висадити у горщик окремо. Спочатку рослина матиме не презентабельний вигляд, але за пару місяців матимете ароматний кущ.

Тож, розпочніть вирощування зелені на підвіконні: підготовка до процесу мінімальна, а користі буде більш, ніж достатньо. Не переживайте, адже успіх у будь-якому випадку гарантований. Результатом домашнього вирощування стане ароматна зелень на столі чи трави для чаю, будинок наповниться ефірними оліями та гарними ароматами. А головне - зроблено усе буде вашими власними руками, а це неабияк підіймає самооцінку.

0 комментариев

Украина онлайн