клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Який автомобільний інвертор вибрати?

19.05.2023

Практично кожен автомобільний турист хотів би мати у своєму транспортному засобі інвертор напруги, який дозволить нам живити холодильники, ноутбуки, зарядні пристрої, обігрівачі тощо. електрикою 220В, як у домашній електророзетці. Однак як вибрати автомобільний перетворювач, який буде відповідати всім нашим очікуванням?

Автомобильный инвертор

Інвертори напруги - це пристрої, які при підключенні до гнізда прикурювача або безпосередньо до акумулятора змінюють напругу постійного струму 12 В (у легкових автомобілях) або 24 В (у вантажівках) на напругу змінного струму 230 В, що відповідає напруги побутової електричної розетки.

Доступні на ринку перетворювачі та їх характеристики:

ЕЛЕКТРОННІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ IPS

Перетворювачі напруги серії ІПС виробляють т.зв. модифікована синусоїда. Це змінна напруга прямокутної форми, середньоквадратичне значення якого ідентично середньоквадратичне значення синусоїдальної хвилі, що виникає в енергосистемі. Завдяки використанню такого способу формування напруги вдається значно здешевити та підвищити надійність всього пристрою.

Перетворювачі напруги застосовуються для живлення електронних та електричних пристроїв з резистивним навантаженням, таких як:

 • лампочки,
 • нагрівачі,
 • блоки живлення електронних пристроїв,
 • аудіо-відеоапаратура і т.д.

Вони можуть успішно живити ноутбук в автомобілі або телевізорі, хоча деякі моделі можуть мати перешкоди зображення або звуку.

До перетворювачів серії ІПС забороняється підключати пристрої, оснащені трансформаторами або асинхронними двигунами, а саме:

 • електроінструменти,
 • побутові прилади,
 • люмінесцентні лампи з електромагнітними баластами,
 • трансформаторні блоки живлення
 • насоси тощо.

Підключення таких пристроїв до перетворювача може пошкодити пристрій та перетворювач. Для таких пристроїв необхідно використовувати синусоїдальний перетворювач.

СИНУСІЙНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ SINUS

Синусоїдальні перетворювачі виробляють на виході синусоїдальну змінну напругу, ідентичну напруги в побутовій електромережі.

Перетворювачі серії Sinus дозволяють живити пристрої, оснащені електродвигунами та трансформаторами, такі як:

 • електроінструменти,
 • насоси,
 • побутові прилади.

Вони ідеально підходять для живлення портативного холодильника, кавоварки або кондиціонера. Крім того, ми можемо використовувати їх для живлення тих самих пристроїв, для яких достатньо перетворювача серії IPS. Таким чином, синус-перетворювачі є універсальними і дають нам повну свободу.

Як вибрати потужність інвертора?

Кожен перетворювач описується двома параметрами: номінальною потужністю та максимальною потужністю. Номінальна потужність інвертора – це потужність, яка розрахована на постійне споживання. Максимальна потужність досягається менш ніж за секунду і розрахована на підвищене енергоспоживання при запуску електричних пристроїв.

Перетворювач слід вибирати таким чином, щоб пристрій мав потужність не більше 85 % від номінальної потужності перетворювача.

Приклад розрахунку:

Для ноутбука, що споживає 90 Вт, достатньо перетворювача з найменшою доступною номінальною потужністю, тобто 200 Вт. Для живлення ноутбука в автомобілі рекомендуємо модель IPS 400, яку можна підключити до гнізда прикурювача.

Для живлення електронагрівача потужністю 300 Вт буде потрібно перетворювач з номінальною потужністю не менше 500 Вт.

А для живлення електрочайника на 1600Вт через туристичний перетворювач нам знадобиться модель з номінальною потужністю не менше ніж 2000Вт.

Який акумулятор вибрати для інвертора?

Акумулятор також має значення для оптимальної роботи перетворювача напруги.

При роботі на повній потужності інвертор може споживати великий струм від автомобільного акумулятора та генератора. Враховуйте це під час встановлення пристрою. Важливо вибрати максимально короткі лінії живлення з досить великими діаметрами. Неправильний підбір проводів викликає їх нагрівання та падіння напруги на вході перетворювача. У крайньому випадку, при великому падінні напруги на проводах живлення, пристрій вимкнеться, розцінивши ситуацію як розрядку акумулятора.

Підключаючи пристрої безпосередньо до акумулятора, не забудьте вибрати правильний акумулятор. Акумулятор, перевантажений занадто великим струмом, матиме набагато більшу ємність, ніж передбачено виробником, і дуже швидко розряджатися або навіть пошкоджуватися. Ми рекомендуємо використовувати свинцеві батареї, призначені для безперервної (буферної) роботи, наприклад гелеві, AGM або якісні кислотні батареї глибокого розряду замість звичайних стартерних батарей.

У таблиці нижче представлені значення струму, що споживається від джерела живлення, мінімально допустимі діаметри кабелів довжиною 1 м і мінімальні ємності рекомендовані акумуляторів. Доцільно використовувати значення, що перевищують зазначені у таблиці.

Перетворювачі IPS з 12ВIPS 300IPS 500IPS 1000IPS 2000
Максимальний споживаний струм30А46А88А185А
Мінімальний переріз дротів 1м2,5 мм26 мм216 мм2 25 мм2
Приблизний діаметр дроту1,8 мм3 мм5 мм6 мм
Мінімальна ємність акумулятора30 Ач50 Ач100 Ач220 Ач
Синус інвертори з 12ВСинус 600Синус 1000Синус 1500
Максимальний споживаний струм60А120А180А
Мінімальний переріз проводів 1м6 мм212 мм218 мм2
Приблизний діаметр дроту3 мм4 мм5 мм
Мінімальна ємність акумулятора50 Ач100 Ач110 Ач

0 комментариев

Украина онлайн