клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Як країни виходитимуть з карантину

18.05.2020

Безпрецедентним економічним шоком з часів Великої депресії називають експерти цьогорічну ситуацію зі зривом туристичного сезону та тимчасовою безперспективністю туристичної галузі. Наскільки швидко країнам вдасться подолати цю кризу, буде залежати, у тому числі, від строків відновлення туристичних потоків. Після закриття кордонів країни втратили і продовжують втрачати мільярди доларів, авіакомпанії банкрутіють, мільйони працівників галузі залишилися без роботи: індустрія повністю паралізована. Всесвітня туристична організація ООН каже про те, що міжнародні поїздки ще ніколи у світовій історії не були обмежені настільки серйозно. Європейська туристична галузь – це 10% ВВП Євросоюзу, у ній працюють до 12% працівників ЄС.

Рятувати галузь та туризм

Країни поки що дуже обережно повідомляють про те, що послаблюють карантинні заходи і мають намір відкривати кордони для іноземних туристів. Першими на це зважилися лише Греція, Туреччина, Кіпр та деякі країни Балканського півострову (Чорногорія, Хорватія, Албанія). Вони мають намір відкрити туристичний сезон з 1 липня. У Австрії, Італії, Іспанії та Франції спостерігаються поступове зняття карантинних обмежень, між тим, про жодні конкретні плани ці країни поки що не повідомляють.

Іспанія. Уряд країни не планує поновлювати туризм для іноземців до кінця 2020 року. Країна зможе примати туристів лише тоді, коли зможе гарантувати їм безпеку. Очікується, що цього року морські курорти Іспанії будуть доступними лише для внутрішнього відпочинку. А ось Канарські острови вже заявили про намір приймати і іноземних туристів, адже архіпелаг постраждав набагато менше, аніж материкова частина Іспанії.

Греція. Ця країна, яка змогла стримати спалах коронавірусу, вже оголосила про можливий сценарій відновлення туризму з середини літа. А саме, з 1 липня до країни можуть їхати іноземці, але за умови, що ситуація і надалі буде залишатися сприятливою. Влада Греції, між тим, сумнівається, що туристи матимуть звичні умови для відпочинку. І водночас сподівається на те, що для пасажирів авіарейсів невдовзі будуть розроблені спеціальні правила перельотів. Зараз в Греції діє суворий контроль усх, хто прибуває до країни.

Німеччина. Ця країна разом з Чехією найбільш ефективно повертається до звичного життя. Але поки що, як мінімум до 14 червня, німці не матимуть змоги виїжджати за кордон. Щодо візитів іноземців, то для них країну відкриють вже до кінця року, але про великі групові тури поки не йдеться. Та й готелі скоріш за все у рамках безпеки будуть заповнюватися на 50%.

Італія. Зараз влада працює над тим, щоб відкрити країну для іноземних туристів. На першому етапі йдеться про туристів з країн ЄС, які зможуть приїжджати не раніше липня-серпня 2020 року. Ближче до осені Італія відкриватиме «туристичні коридори» для інших країн Європи.

Кіпр. Ця острівна країна має бажання відновити туризм на другому тижні червня, на третьому етапі зняття карантину. А вже з 1 липня можливо «туристичні двері» будуть відкриті для іноземців з країн, де подолано пік пандемії.

Хорватія має намір відкрити кордони для іноземних туристів вже наприкінці травня. Країна обіцяє надати детальний план щодо відновлення туристичних поїздок. Передбачається, що туризм буде повністю контрольованим. Це означає, що мандрівники будуть пересуватися суворо визначеною траєкторією – від будинку до курорту, будуть мало спілкуватися з іншими людьми. Першими у Хорватії можуть відкритися кемпінги, готелі у віддалених районах країни.

Албанія продовжила режим надзвичайного стану до 23 червня. Місцевий туризм може розпочати роботу влітку. Влада розробляє план повернення іноземних туристів, але на першому етапі до країни можна буде прилетіти лише чартерними рейсами. На територіях готелів та пляжів діятимуть правила дистанціювання.

У Чорногорії з 18 травня планують введення другого етапу пом’якшення карантину, відкривши готелі та ресторани. Поки що країна відкрила свої кордони для морського туризму.

Туреччина. Ця країна наразі посідає 8 місце у світі за кількістю заражених коронавірусною інфекцією. Між тим, крана вже оголосила про готовність приймати іноземних туристів. Етапів відновлення роботи галузі буде декілька: з кінця травня в Туреччині відновлятиме роботу туристична інфраструктура, відчиняться готелі та музеї, буде дозволене проведення культурно-масових заходів під відкритим небом. З 12 червня відновляться міжнародні чартерні рейси, зокрема, з Європи. А вже з 1 липня країна чекатиме на іноземців.

Грузиія. Внутрішній туризм планують дозволити з 15 червня, а кордони для іноземців буде відкрито з 1 липня.

Ізраїль. Мешканці вже можуть подорожувати всередині країни. Про строки відкриття кордонів для іноземних туристів наразі не кажуть.

Китай. Країна відновлює ринок внутрішнього туризму. Через те, що у КНР дуже бояться повторного спалаху коронавірусу, що може бути завезений ззовні, про відновлення туристичного потоку наразі не йдеться.

Таїланд. Як з’сувалося, економіка Таїланду найбільше потерпає від паралічу туристичної сфери. Заборона на міжнародні перевезення діє якнайменше до 30 травня. Ймовірно, що першими для туристів відкриються віддалені острови, такі як Самуї та Панган. Усіх туристів перевірятимуть сучасними тест-системами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн