клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Види торгів (аукціонів та тендерів), їх етапи та інші особливості

21.01.2022

Торги бувають двох основних видів: аукціони та тендери. Останні організовують зазвичай для великих проектів чи постачання продукції. Всі торги поділяються на відкриті та закриті. Найбільш затребуваними на даний момент є відкриті торги, такі як на  прозорро тендер, оскільки вони дають багато переваг як для організатора, так і для учасників.

Переваги відкритих торгів:

  • Чесна боротьба за лот між учасниками аукціону чи тендеру.
  • Велика кількість потенційних покупців чи виконавців.
  • Можливість проведення державних закупівель (вони проводяться лише на відкритих торгах).
  • Здорова конкуренція між учасниками.
  • Відсутність корупції та змови.
  • Прозорість угод.
  • Сплата учасниками всіх необхідних зборів та наповнення державного бюджету.
  • Підвищення іміджу компанії, що продає продукцію у відкритий спосіб.

Тендер

Закриті торги відрізняються тим, що взяти участь у них можуть лише запрошені особи. Якщо раніше закриті торги були популярними через те, що на їхню організацію йшло значно менше коштів, ніж на відкриті, то зараз все по-іншому. З появою онлайн-торгів їх організатори практично не несуть жодних витрат, тому перевага закритих тендерів чи аукціонів зникла. Більшість компанії намагаються продавати чи купувати продукцію прозоро на відкритих онлайн-торгах.

При цьому організатор тендеру чи аукціону може встановити конкретні вимоги до учасників. Тільки той, хто відповідає встановленим критеріям відбору, зможе взяти участь у боротьбі за лот.

Види тендерів

Існує два види тендерів:

  • Одноетапні. Їх проводять за один захід без переговорів.
  • Двоетапні. Спочатку створюється перший варіант технічного завдання, яке бачитимуть учасники торгів. Вони зможуть подавати свої пропозиції, після чого розпочнеться другий етап – переговори.

Учасники тендерів

У разі відкритих торгів стати учасником може будь-який бажаючий, наприклад, тут https://zakupki.com.ua/. Молоді компанії, що розвиваються, можуть проявити себе на відкритих тендерах або навіть знайти вигідних партнерів.

Якщо ж замовник хоче встановити жорсткі вимоги до учасників тендеру, він повинен організувати закриті торги. На них не зможуть потрапити новачки, тому що доступ буде відкритий переважно лише рейтинговим і великим компаніям.

Як проводиться тендер

Насамперед організатор торгів визначає перелік вимог до учасників та створює технічне завдання. Усі бажаючі взяти участь у торгах подають свої заявки, ознайомившись із умовами тендеру (якщо торги відкриті). Також організатор встановлює перелік документів, які учасники тендеру мають надати на перевірку.

Зазвичай тендер проводиться так:

  • Організація тендерів.
  • Подання заявок учасниками.
  • Замовник розглядає заявки та обирає переможця. Якщо тендер відкритий, то переможця буде оголошено у ЗМІ.

Щоб перемогти у торгах, учасник має насамперед правильно підготувати всю необхідну документацію. За необхідності можна замовити тендерний супровід, який буде корисним для нових компаній. Якщо учасника було обрано переможцем, то він має підписати контракт з організатором тендеру у зазначені терміни. Наразі угоди укладаються в електронній формі за допомогою ЕЦП.

0 комментариев

Украина онлайн