клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Ви людина ціКАВА чи надзвиЧАЙна?

20.11.2019

Зігрітися, прокинутися та збадьоритися, підлікуватися або просто отримати насолоду від смаку нам допомагають кава та чай – наші вірні помічники та друзі. Чи дійсно вони такі вже нешкідливі? Який вплив на організм мають чай та кава? Скільки чашок на день цих напоїв варто випивати? Чому хтось надає перевагу чаю, а хтось не може жити без філіжанки кави? Давайте розбиратися.

КАВА vs ЧАЙ: де доза кофеїну більше?

Отже, кава – це мелені зерна, а чай – це ферментоване листя. У складі обох рослин є кофеїн, який бадьорить, і який, власне, нас так притягує. У чаю його менше, але він є, ось чому цей напій також вважається енергетичним.

Кофеїн — це те, що допомагає прокинутися після сну. В цьому плані кава набагато ефективніша за чай: 1 чашка кави містить 80—115 мг кофеїну, а 1 чашка чаю — усього 40 мг. Смертельна доза - 30 чашок кави.

КАВовий кофеїн швидко блокує рецептори втоми і дозволяє людині стрімко збадьоритися. Але дія цього кофеїну нетривала. Сон кава не може замінити, вона здатна його лише дещо відтермінувати.

Найбільше кофеїну міститься в еспресо (до 250 мг у 100 мл). В американо – близько 50–80 мг у 100 мл. У капучино, мокачино і латте – близько 40 мг.

ЧАЙ у сухому вигляді містить більше кофеїну, ніж кава. Але вже у завареному - місткість кофеїну у напої різко знижується. Усе через танін, який блокує вивільнення кофеїну під час заварювання. Ефект від чайного кофеїну нижчий, аніж у кави, але більш тривалий. Як багато кофеїну в чаї.

Кофеїн – психостимулятор, що активізує нервову систему, підвищує розумову і фізичну працездатність, прискорює пульс, розширює кровоносні судини. Але, кофеїн викликає звикання. І якщо перервати регулярне вживання кави, організм болісно на це відреагує: нервова система пригальмує, виникнуть втома і сонливість, впаде настрій.

Здатність чаю та кави впливати на організм

Кілька чашок кави на день можуть допомогти людям уникнути закупорювання судин – одного з головних чинників ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Вчені вивчили стан понад 25 тисяч працюючих чоловіків і жінок, які проходили регулярні медичні обстеження на роботі. Працівники, які помірно вживали каву, 4-7 чашок на день, не мали ранніх ознак серцево-судинних захворювань.

Вплив на серце

Вплив кави на роботу серця завжди викликав багато суперечок. Деякі вчені пов'язують вживання кави із ймовірністю розвитку серцево-судинних захворювань, а інші вважають, що напій може певним чином захистити серце. Між тим, єдиного висновку вчені досі не дійшли.

Зневоднення організму

Щодня в світі випивають 1,6 млрд чашок кави і вдвічі більше чаю. Коли йдеться про дослідження реалістичних кількостей кофеїну, його сечогінна дія далеко не так очевидна. Під час експерименту люди, які протягом 12 годин пили лише чай, мали такий самий рівень рідини в організмі, як і ті, хто випив таку ж саму кількість кип'яченої води.

Вплив на зубну емаль

Властивості кави помилково вважають більш згубними для посмішки. Насправді чай містить в собі значно більше фарбувальних речовин (вірніше, вони є більш щільними, ніж у каві), тому і «атакують» зубний наліт активніше.

Смачні антидепресанти

Три чашки чаю здатні поліпшити душевний стан і зменшити ризик розвитку депресії на 37%, а максимальні 4 чашки кави на день — на 32%. Деякі дослідження свідчать про те, що чай здатний заспокоювати нерви. Що стосується кави, то з одного боку є свідчення того, що кава викликає відчуття «розхитаних нервів». Але з іншого — у довгостроковій перспективі кава теж може захищати від психічних проблем. Тому кажуть, що і чай, і кава знижують реакцію на стрес і підвищують настрій у довгостроковій перспективі.

Сон та його якість

Обидва напої однаково покращують концентрацію уваги протягом дня, а ось на засипання вони впливають по-різному. «Кавоманам» важче засинати. Це, як припускають учені, пов'язано з високим вмістом кофеїну у напої. Що стосується «чаєманів», то вони мають більш спокійний і тривалий сон.

ЧАЙ і КАВА – профілактика хвороб

Обдива напої мають корисні властивості. Зокрема, кілька чашок чаю або кави на день знижує ризик діабету. Також відомо, що в порівнянні з чаєм, кава краще захищає серце, а чай, завдяки антиоксидантам, краще сприяє захиту від ракових захворювань.

Кому що до вподоби

Вчені з’ясували, що люди, які вживають багато кави, відрізняються підвищеною чутливістю до кофеїну, але при цьому вони часто не люблять чай, а також в середньому вживають менше алкоголю. Крім цього було встановлено, що у жінок вживання трьох чашок кави в день може призводити до зменшення грудей. На думку науковців, об’єм грудей в цьому випадку зменшується у зв’язку з впливом кофеїну на виробництво статевих гормонів (естрогенів) в жіночому організмі. Між тим, чоловікам щоденне вживання трьох чашок кави допомагає запобігти розвитку еректильної дисфункції. Чоловіки, які охоче п’ють каву, на 40% рідше скаржаться на проблеми з потенцією у порівнянні з чоловіками, які не п’ють кави.

Які б експерименти вчені не проводили, люди обирають або чай, або каву виключно за своїми смаковими вподобаннями. Тож, насолоджуйтеся улюбленим смаком, зігрівайте себе та своїх близьких цими напоями, запрошуйте друзів на філіжанку кави чи на чашку ароматного чаю і відчувайте усі смаки життя.

0 комментариев

Украина онлайн