клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Україна проти світу за вартістю життя

05.09.2019

На думку багатьох українців, індекс вартості життя (порівняння однієї країни або міста з контрольною точкою, яка має значення 100. Якщо ціни на життя у порівнюваній країні більші ніж у контрольній точці, то країна має індекс >100, якщо менші - <100) в Україні один з найвищих у світі. Майже кожен третій українець має кредит в одному з банків країни. Люди часто скаржаться на високі ціни. Але головне джерело проблеми знаходиться у заробітній платні.

На сайті vse.rv.ua висвітило статистику країн світу за індексом вартості життя за допомогою цін на їжу, житло, одяг, транспорт, косметику та засоби гігієни і розваги (детальніше). У жодній з цих категорій Україна не посідає провідні місця. Контрольною точкою для розробників було місто Прага. Наприклад, в середньому антиперспірант в Україні має індекс 52, коли у Токіо цей показник складає 143, ще одним яскравим прикладом може стати індекс вартості на абонемент у спортзал, у нашій країні він складає 681, тоді як у Нью-Йорку -2 604. Звісно в Україні не все так добре. Наприклад, кросівки Nike або Adidas мають показник 2 999, а у тому самому Токіо він 2 127.

Де спостерігається найбільший індекс вартості життя?

індекс вартості життя

Найбільших значень цей показник досягнув на Великих Кайманах (острови у володінні Великої Британії) - 259. І це не дивно, адже економіка цієї країни знаходиться на десятому місці у світі. Основу всієї економіки складає сфера послуг. Друге місце посідає промисловість.

Також одними з найдорожчих міст нашої планети є такі:

  • Нью-Йорк - 241
  • Сан-Франциско - 236
  • Гонконг - 226
  • Лондон - 220
  • Осло - 220

Найдешевші міста для проживання у світі

Анталія, Астана та Алмати - міста які потрапили до 10 найдешевших місць для життя. Але більше усього здивували не вони, а два міста України: Харків (індекс вартості не перевищує 66) та Львів (його індекс нараховує 64). Тобто, порівнюючи ціни на проживання в Україні та ціни у будь якій іншій розвинутій країні Європи, можна зрозуміти, що вартість життя не така велика, як більшості здається.

Але чому ж тоді українці так невдоволені своїм становищем? Можливо, спочатку потрібно порівняти зарплати. Саме орієнтуючись на заробітну платню, встановлюються ціни, податок та інші витрати. Можливо, це все через менталітет країни та ставлення кожного до «великої» ціни у кінці чеку. Саме тому більшість жителів України беруть кредити.

Насправді це не таке жахливе явище. Якщо у людини немає можливості придбати якусь неймовірно важливу річ, банк може допомогти з цим. Так, є відсотки, які бувають не маленькими, але це вже справа кожного. Підключившись до Інтернету, та зайшовши на сайти банків можна дізнатися кожну пропозицію та обрати доступну для виплати потім. Якщо це не дуже потрібна річ, то можна не лізти у борги та зібрати потрібну суму за деякий час.

Отже, життя в Україні не настільки дороге, як може здаватися. Через менталітет людей, які звикли вважати, що вони живуть в одній із бідніших країн світу. Навпаки, вона займає одне з останніх місць у рейтингу держав за індексом вартості життя.

0 комментариев

Украина онлайн