клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Удар теплом: як рятуватися

15.06.2020

Удар теплом: як рятуватися

Після затяжної та не дуже теплої весни в Україну увірвалося справжнє літо. Протягом минулого тижня температура повітря у нашому регіоні піднімалася до 40 градусів. Знаходячись у такі дні на вулиці, дуже легко перегрітися на сонці і отримати тепловий удар.

Тепловий удар. Що це?

Тепловий удар – це стан, коли організм не може впоратися з надмірною кількістю тепла, яке, наприклад, надійшло зовні. Він може статися у жаркому задушливому приміщенні, на вулиці за високих показників температури і вологості. Людський організм зазвичай перегрівається при поєднанні трьох факторів: високої температури, вологості повітря і підвищеної продукції тепла внаслідок діяльності м'язів. Як тільки порушується тепловіддача, одразу починається перегрівання організму.

Симптоми або як розпізнати

Тепловому удару передує інтенсивне потовиділення, що призводить до значного зневоднення організму. Для теплового удару можуть бути характерними: почервоніння шкіри, гаряча та суха шкіра, прискорене дихання, слабкість, головний біль, запаморочення, блювота, втрата свідомості. Вже на цих етапах варто викликати “швидку” допомогу та надавати постраждалому першу медичну допомогу.

Порятунок

Якщо вчасно не розпочати порятунок, тепловий удар може призвести до незворотних порушень у роботі внутрішніх органів та може мати летальні наслідки. Основне завдання — забезпечити охолодження організму. Для цього потрібно:

  • в першу чергу охолодити голову, оскільки при тепловому ударі особливо страждає центральна нервова система;
  • вивести людину у прохолодне місце або затінок (якщо на природі);
  • запезпечити доступ свіжого повітря, тобто, якщо це у приміщенні, то увімкнути вентилятор або ж обмахувати віялом, газетою;
  • звільнити одяг: розстібнути гудзики, зняти щільні предмети та послабити ремені;
  • якщо потерпілий при свідомості, дати йому прохолодну негазовану воду та зробити компреси на шию, голову, під пахвами. Це все необхідно для зменшення температури тіла, адже при тепловому та сонячному ударі можливий набряк головного мозку;
  • якщо свідомість постраждалого затьмарена — застосувати нашатирний спирт;
  • при втраті свідомості більше, ніж на 3-4 хвилини, перевернути постраждалого на бік та зафіксувати (для уникнення аспірації блювотних мас);
  • при розладах дихання та ослабленій серцевій діяльності застосувати штучне дихання, непрямий масаж серця;
  • при збереженій свідомості давати постраждалому пити велику кількість прохолодної рідини (мінеральна вода, злегка підсолена питна вода).

Як не підпасти під удар

  1. Правильно підбирати верхній одяг. Він має бути світлим, із натуральних тканин, а не синтетичним та темним.
  2. Пити багато рідини, бажано не солодкі напої.
  3. Вдягати капелюха та темні окуляри.
  4. Обмежувати перебування на сонці та у задушливих приміщеннях.
  5. Не вживати спиртних напоїв та важкої їжі.

0 комментариев

Украина онлайн