клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Свято Хрещення: традиції та обряди

17.01.2020

19-го січня православна церква відзначає свято Богоявлення, Хрещення Господнє, Йордан або Водохреще. Хрещення Господнє відбулося на річці Йордан, коли Ісусу було 30 років. Обряд проводив пророк Іоанн Предтеча, через це його згодом стали називати Хрестителем. Богоявленням це свято почали називати в пам'ять про диво: під час обряду на Христа із небес зійшов Дух Святий і назвав його сином Божим.

Напередодні свята, ввечері 18-го січня, українці зустрічають другий Святвечір. Впродовж дня вони тримають піст. Сідати за вечерю можна лише після появи першої зірки на небосхилі. До столу подають пісні страви – рибу, вареники з капустою, кутю, узвар тощо.

Головна традиція цього дня – це водохресні купання у освяченій воді. Прийнято вважати, що купання в ополонці з освяченою водою несе в собі цілющі властивості. Тому подібний обряд нерідко виконують люди, які страждають на різні захворювання. У церквах у цей день святять воду., а потім зберігають її вдома, адже вірять, що вона є цілющою впродовж усього року. Набрати свяченої води можна у церкві. Також освячуються водойми – річки та озера.

Зранку 19 січня у церквах відбуваються святкові богослужіння.

У Мелітополі та районі зануритися у Йорданську ополонку можна буде з самого ранку на озері Гарячка, на річці Молочній у Тамбовці, на джерелах у с. Терпіння. Всюди чергуватимуть рятувальники. Напередодні, ввечері 18-го січня усі ці водойми будуть освячені священнослужителями.

У с. Тамбовка поблизу водойми та місцевого храму з 8 до 10 ранку буде працювати польова кухня з кулешем та чаєм.

Бажаючі також можуть попрямувати цього дня до гарячих джерел у с. Щасливцеве та Стрелкове Генічеського району. Там температура води сягає 40-60 градусів, а іноді доходить о 80-ти. Якщо ж вам ближче до душі холодна вода – поряд Азовське море та солоні озера.

Тож, не зважаючи на те, який ви оберете вид відпочинку - чи зануритеся у ополонку чи просто наберете у церкві води і вимиєтеся – головне робити усе з вірою, щирим та відкритим серцем.

0 комментариев

Украина онлайн