клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Скільки коштує накрити новорічний стіл?

25.11.2019

До очікуваного усіма Нового Року залишається місяць з невеличким, а українці вже зараз розмірковують над тим - у скільки їм обійдеться приготування новорічного столу. Дехто починає закуповувати продукти заздалегідь, ті, що можна довго зберігати. Хтось відкладає гроші «на потім», аби напередодні Нового Року придбати усе і одразу. Ми вирішили підрахувати видатки українських родин на застілля. І це без ялинки, новорічних подарунків, святкового вбрання та феєрверків.

Отже, експерти, які вивчають ціноутворення і роблять прогнози щодо ймовірних цін, погоджуються з тим, що з середини грудня продукти харчування почнуть дорожчати. Це пов’язано і з об’єктивними причинами, і з суб’єктивними: новорічний ажіотаж та бажання підприємців заробити.

Новорічний стіл-2020 здорожчає приблизно на 7 % у порівнянні з минулим роком і коштуватиме з алкоголем на вісім осіб приблизно 3,5-4 тисячі гривень. До середнього меню входять традиційні страви, зокрема, салати, страви з риби та м’яса, овочі, фрукти, кондитерські вироби та напої. Чим більше та вишуканіше будуть апетити компанії, звичайно, більшою буде і сума.

Вивчаємо ціни (на кінець листопада)

Голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко повідомив про те, що очікувана інфляція складе максимум 7,3%. Він погодився з тим, що ціни зараз ростуть більш повільними темпами. Наприклад, за підсумками 2018 року інфляція була 9,8%, до цього — 13,6%. Зараз, каже Дорошенко, лідерами у зростання в ціні є картопля та деякі овочі. Між тим, ціни на м'ясо та молочні продукти з початку року зросли не набагато і до Нового року різких стрибків не очікується, запевнив голова Асоціації постачальників торговельних мереж. Між тим, експерти не виключають того, що ближче до новорічних свят – тобто в другій половині грудня – можуть піднятися у ціні м'ясні продукти, ковбаси, свіжі овочі, яйця, тверді сири.

Щодо цін, які склалися на кінець листопада, то вони наступні.

До прикладу, гуси та качки, які в Україні традиційно готують до Різдва, у середньому коштують 250–400 гривень за тушку (у грудні 2018-го вони коштували 230–350 грн). Індичка обійдеться у 500–650 гривень (рік тому ця сума складала 470–630 грн.), свинину для запікання пропонують за ціною 140–160 грн, а яловичину – у середньому по 160 грн за кг. До речі, майже такі самі ціни були і минулого року.

Найбільш економний варіант – це курятина: бройлер коштує приблизно 80 грн (у грудні 2018 року ціна на тушку курки такої самої ваги була майже анаогічною).

А ось імпортні делікатеси, як то червона риба чи ікра, до Нового року можуть подешевшати. Пов’язано це з тим, що напередодні свят постачальники збільшують об’єми закупівель, що спричиняє серйозну конкуренцію на споживчому ринку. Так, наприклад, якщо минулого року банка ікри вагою 120 г у середньому коштувала 250 грн, то сьогодні це в середньому 220 грн.

Практично не змінюються ціни за алкогольні напої. Вітчизняне шампанське у супермаркетах можна придбати у середньому за 100 грн (рік тому це було 90–95 грн), італійський напій коштує 220–440 грн (у 2018 році імпортне шампанське пропонували за 180–360 грн). Міцний алкоголь подорожчав, але не на багато. Пляшка горілки 0,5 л коштує близько 95 грн, коньяку – від от 130 грн.

"Новорічні" фрукти продаються за торішніми цінами. Іспанські й турецькі мандарини коштують 22-28 грн/ кг, апельсини – 40-45 грн/кг. А ось що суттєво додало у ціні, так це цукерки та торти.

Тенденція підвищувати ціни на продукти харчування напередодні Нового року в Україні – щорічна, тоді коли в усіх країнах, навпаки, до свят влаштовують розпродажі та реалізують товари зі значними знижками. Між тим, як би важко нам не жилося, гроші на свята завжди знайдуться. Тим більше, на Новий рік, святкування якого ми чекаємо 12 місяців.

Vesti.ua оновили "індекс Ольвія" і порівняли його з минулим роком

Vesti.ua оновили "індекс Ольвія" і порівняли його з минулим роком

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн