Овен. В жизнь Овнов в сентябре придет стабильность, они смогут насладиться домашним уютом и покоем. Только в конце месяца вы сможете насладиться любовью, так как весь месяц будете отданы работе. Возможно возобновление старых отношений или развитие новых. Для тех, кто в паре, последняя неделя месяца окажется сложной из-за споров и разногласий. Контролируйте свои эмоции, будьте…
Розсада овочів і квітів – коли садити популярні овочі та квіти?
07.04.2025
Саджанець — це частина рослини, яка має здатність до відтворення нової особини. Його можна отримати з пагонів, коренів або листя, і якщо правильно його вирощувати та доглядати, він швидко приживається та росте здоровим. Все частіше в українських садах ростуть не тільки декоративні рослини, але й соковиті фрукти та хрусткі овочі. Розповідаємо, як виглядає якісна розсада, як доглядати за саджанцями та які проблеми можуть виникнути з розсадою, яку можна купити тут.
Розсада – що це? Що варто знати про розсаду?
Розсада - це частина рослини - зазвичай пагін, корінь або лист, - яка може вирости в нову, повністю функціональну та повнорозмірну рослину. Живцювання — один із способів вегетативного розмноження, який добре працює в плодівництві та різних сферах садівництва.
Існує кілька видів розсади. Для розмноження рослини найчастіше використовують трав'янисті (нездерев'янілі), напівзаціпенілі і заціпенілі живці. Перші отримують з верхівок новоутворених пагонів материнської рослини в кінці травня - на початку червня. Вимагають ретельного догляду, але швидко приживаються. Таким чином, напр. розмножують в’язи, декоративні вишні, гортензії, форзиції, верес звичайний, гінкго білоба. Здерев'янілий саджанець найчастіше отримують в період спокою рослини. Оптимальна його довжина 10-30 см - на пагоні повинно бути 3 або 4 вічка, або стільки ж пар вічок.
Залежно від того, з якої частини рослини отримані живці, розрізняють також пагонні, кореневі та листові живці.
Найпопулярніші саджанці в українських садах
Дерева, кущі, трави і квіти - найкраща прикраса саду. Завдяки їм околиці будинку виглядають ідилічно і затишно. У продажу є десятки саджанців фруктів, овочів, трав і дерев, але не всі сорти легко вирощуються і переносять кліматичні умови нашої країни.
Саджанці плодових
Найпопулярніші фруктові кущі, які вирощують в українських садах, це полуниця, суниця, чорниця, ягоди хаскапу, агрус, малина та ожина. Висаджувати їх можна навесні або восени, тому що в цей час їх саджанці найкраще адаптуються і приживаються в субстраті. Розсада полуниці, як і інші плодові кущі, добре приживається і не пред'являє високих вимог до місця розташування. Ці сорти краще висаджувати на сонячних, захищених від вітру місцях, розташовуючи їх рядами - таке розташування сприяє видаленню бур'янів і зручному збиранню плодів.
Серед перерахованих вище сортів особливої уваги заслуговують ягода Хаскап і чорниця американська. Розсада цих рослин найкраще розвивається в кислому ґрунті (рН 3,8-4,8). Субстрат повинен бути легким, водопроникним і насиченим поживними речовинами і гумусом. Такі вимоги більше не стосуються, наприклад, саджанця малини, який набагато легше пристосовується до бідних місць.
Розсада овочів
Заводячи власний город, ви забезпечуєте собі доступ до екологічно чистих і здорових овочів, які з самого початку ростуть без будь-яких добавок і хімічних обприскувань. Овочі, які найчастіше зустрічаються на домашніх грядках: помідори черрі, салат, цибуля, огірки, цибуля-порей, селера та редис.
Розсаду овочів можна прикопувати прямо в землю або помістити в ящики. Вирощування в ящиках не тільки зручно, але і дуже візуально привабливо і функціонально - це гарне рішення для людей, які не мають багато місця на своїй ділянці або мають тільки терасу або балкон. Висаджувати розсаду овочів можна при зникненні заморозків і температурі (вдень і вночі) 13-15°С. Зазвичай це відбувається в другій половині квітня або на початку травня.
Розсада квітів
Квіти в саду роблять обстановку будинку веселішою і затишнішою. Популярні види, які можна зустріти в українських садах, - це перш за все прості у вирощуванні, багаторічні та універсальні сорти - призначені для посадки в ґрунт, горщики або квіткові ящики. Такою рослиною є ехінацея. Розсада цих квітів краще росте на сонячному або злегка затіненому місці, в родючому і водопроникному ґрунті. Найпопулярніші різновиди – темно-рожеві, фіолетові та фіолетові, але доступні також жовті, білі та світло-зелені шишки.
Вічні квіти для грядок і горщиків, включаючи братки, верес, геліотропи, журавлину, функії, айстри та бегонії. Пеларгонія також є культовою рослиною - розсаду цього сорту можна висаджувати з другої половини травня, а восени (до заморозків) її потрібно перенести в світле прохолодне приміщення.
Саджанці трав
Гербарій в саду красиво пахне, радує своїм виглядом і є природним захистом від комах - більшість комах не переносять їх інтенсивного запаху. Трави можна вирощувати на клумбах, серед городніх грядок, а також в ящиках і горщиках.Чутливі до холоду трави найкраще підходять для вирощування в контейнерах. Трави не займають багато місця, тому в одному місці можна посадити кілька сортів.
Найбільш часто вибираються види трав: базилік, чабер, шніт-цибуля, коріандр, лавр, орегано, майоран, розмарин, чебрець і лаванда. Саджанці цих рослин можна придбати в садівничих магазинах або отримати розсадним способом - зрізавши фрагмент зеленої гілочки розміром 6-8 см і помістивши його в грунт для розсади. Серед популярних трав також ведмежий часник – сходи цієї рослини схожі на цибулини, тому для них слід вибирати родючі, але не заболочені місця, адже надлишок вологи в ґрунті збільшує ризик загнивання цибулин.
Саджанці дерев
Дерева на ділянці прикрашають ділянку і захищають її від сторонніх поглядів. Залежно від ваших уподобань, ви можете посадити тільки хвойні або листяні дерева або створити неповторну композицію, переплітаючи різні породи. До найцікавіших сортів можна віднести:
пальмовий клен – невисоке декоративне дерево з різнокольоровим листям;
декоративні яблуні – цвітуть всю весну, а восени прикрашають мініатюрні різнокольорові плоди;
магнолія – має білі, рожеві, бордові або жовті квіти і приємний ніжний аромат;
лавровишня - саджанці краще висаджувати навесні і восени в тихих і напівтінистих місцях;
гінкго білоба – має прямостоячу, компактну форму і характерні віялоподібні листя;
мигдаль трилопатевий - дуже декоративне невисоке дерево, гілки якого ранньою весною покриваються світло-рожевими квітами;
верба японська (Hakuro Nishiki) - невелике дерево, яке виростає до 1,5 м заввишки і має дуже декоративне листя, яке змінює колір від світло-зеленого до білого, рожевого або червоного;
катальпа – має широко розвинену крону і добре виглядає у вигляді солітера.
Як купити хорошу розсаду?
Вибір якісної розсади – запорука того, що рослина добре приживеться в новому субстраті і буде стійкою до хвороб. Як правило, саджанці в горщиках можна купувати і висаджувати з весни до осені. Однак найкраще узгодити час покупки з датою посадки, щоб не тримати рослину занадто довго після покупки – просто дайте йому кілька днів на акліматизацію і потім висаджуйте в грунт. Найкраще купувати саджанці в перевірених місцях - садівничих магазинах, розплідниках, теплицях і безпосередньо у садівників.
Купуючи саджанці, звертайте увагу на стан коренів. Якщо в промисловому контейнері більше коренів, ніж субстрату, це означає, що рослина занадто довго перебувала в горщику. Розсада, яка утримується в таких умовах, має скручене коріння та обмежений доступ поживних речовин. Також уникайте рослин, у яких пожовкле або засохле листя і коричневе коріння – чим біліші пагони, тим здоровіша розсада і більше її шансів адаптуватися на новому місці.
0 комментариев