клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Рак – не вирок, якщо виявлений вчасно

04.02.2020

Четвертого лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. За даними ВОЗ з кожним роком кількість смертей через онкологічні захворювання зростає. Сьогодні на обліку у Мелітопольському онкодиспансері перебувають 4 546 пацієнтів. З них у 2019 році 542 чоловіки вперше почули свій діагноз, 358 – померли. Це дані Мелітопольського міського відділу охорони здоров’я.

Рак - небезпечне захворювання, викликане клітинами організму, які мутують. На сьогоднішній день злоякісні пухлини за статистикою посідають друге місце після серцево-судинних захворювань і є другими, що викликають смерть. Злоякісні новоутворення можуть вразити будь-який орган, але найчастіше мелітопольці звертаються з проблемами органів травлення. Ці звернення складають 21% від усіх зареєстрованих, 17,4% тих, хто звернувся, мають немеланомні захворювання шкіри, 11,7% - злоякісні новоутворення жіночих статевих органів, 11% - рак органів дихання та грудної клітини, 10,7% - злоякісні новоутворення молочної залози. Але найбільша смертність реєструється від захворювань органів травлення (25%) та органів дихання (17,6%).

Медики в усьому світі докладають масу зусиль, щоб профілактика та лікування онкозахворювань були на високому рівні. В Україні є налагоджена система роботи онкодиспансерів, в Мелітополі працює один з кращих, де є висококваліфіковані лікарі, сучасні методи лікування онкозахворювань і новітня апаратура. За словами головного лікаря онкодиспансеру Олександра Рябікова, методами лікування, що застосовуються, є операційна, хімічна та променева терапія, гормонотерапія. Є методи, що навіть не використовуються у обласному центрі, наприклад, магнітотерапія та вакцинотерапія.

У 2019 році у Мелітополі була ухвалена міська програма «Покращення діагностики та профілактики злоякісних новоутворень жіночого та чоловічого населення». Вона передбачає безкоштовну здачу аналізів на онкомаркери. Міська програма “Поліпшення діагностики і профілактики злоякісних новоутворень серед жіночого та чоловічого населення м. Мелітополя» стартувала з 02 травня 2019 р. За цей період всього оглянуто 2178 жінок.

Основну масу оглянутих жінок становлять жінки старше 40 років (56%), багато з них не відвідували лікаря-гінеколога тривалий час (від 2-х до 32-х років).

За 8 місяців роботи кабінету виявлено 553 жінки з наявністю гінекологічних захворювань (25 %), з них у 334 (60,2 %) виявлено патологію, яку можна розцінювати як фонову, або так звані передракові захворювання.

Ця програма діятиме і у 2020 році. Варто відзначити, що на обліку в Мелітопольському онкодиспансері стоять не тільки жителі нашого міста, а й п'яти прилеглих районів. За словами медиків, виявлене в початковій стадії онкозахворювання майже в ста відсотках випадків можна вилікувати. Чим більша стадія, тобто, друга або третя, відсоток одужання зменшується і становить 60-70 відсотків і 40-45 відсотків відповідно. Медики нагадують, що будь-яке захворювання краще попередити, ніж лікувати. Тому слід дбайливо ставитися до свого здоров'я і своєчасно проходити медичні огляди.

0 комментариев

Украина онлайн