клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

«Приручити» антисептик або що ми робимо не так

21.04.2020

Руки завжди мають бути продезінфікованими, аби не підхопити вірус COVID-19, який потрапляє на слизові організму контактно-побутовим шляхом. У перші дні оголошеного карантину українці скупили усі антисептичні засоби, фармакологічна та косметологічна галузі не справлялися з замовленнями. Кожен мав на меті мати вдома кілька флаконів дезінфектору, якщо не кілька літрів. Між тим, як з’ясувалося, і на цьому наголосив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, - не усі користуються антисептичними засобами правильно. А раз так, то й ефективності вони не мають. Коронавірус мине, а ця інформація стане у пригоді і у майбутньому.

Дехто з лікарів впевнені у тому, що жоден санітайзер не буде кращим за звичайне мило. Зокрема це стосується антисептиків, виготовлених у домашніх умовах. Не правильно зробивши антисептичний засіб, людина буде почуватися впевненою у його надійності, насправді ж руки так і не будуть належним чином продезінфіковані. Санітайзери, що замість спирту містять хлоргексидин, практично даремні. Лише 62% спирт і більше здатен убити вірус. Вибираючи антисептик, звертайте увагу на спектр його дії. Якщо це засіб з антибактеріальною дією, то у період ГРВІ, грипу, коронавирусу та інших вірусних інфекцій, він не допоможе, тому що ефективний лише проти бактерій. Отже, обирати потрібно санітайзер з антисептичним ефектом, який зможе знищити бактерії та віруси.

Як користуватися правильно?

Спеціалісти кажуть про те, що лише побризкати антисептиком на руки – це не правильно. Аби його використання було ефективним, необхідно використати 2,5−3 мл антисептику, а потім протерти руки: долоні, шкіру між пальцями та кінчики пальців. Втирати засіб треба до повного висихання рідини. Саме така кількість рідини дозволяє рукам бути вологими протягом 20-30 секунд, а отже, подіяти на мікроби та віруси, що є на долонях. Лише після цього можна почуватися у безпеці і навіть торкатися обличчя і очей, якщо раптом виникла потреба.

Як форма випуску ефективна?

Спрей. Зручний, тому що розпилювати його можна на будь-якій площі. Він дає можливість знезаразити не лише руки, а й будь-який предмет, до якого ви хочете доторкнутися.

Флакон. Використовуючи флакони без дозатору, ви неправильно використовуєте рідину. Вона виливається на руки і розподіляється не так, як повинна. Якщо ж погано закрити кришку, антисептик може вилитися у сумку.

Гелі. Створюють легку плівку на руках. Вона може бути не завжди приємною. Але гелі зручні у робочій обстановці, коли незручно розпилювати спрей, або у вас є алергія на спирт.

Ви робите одну помилку

Окрім того, що руки треба дезінфікувати, їх ще треба і зволожувати. Це упередить пересушування шкіри, подразнення та виникнення алергічних реакцій. Помилка, яку роблять майже усі, полягає у відсутності необхідного рівня зволоження шкіри рук. Кожне миття або обробка рук санітайзром має закінчуватися використанням зволожуючого крему. У якості альтернативи можна використовувати олії. Зволожуючі маски також будуть дуже доречними, як і надягання на ніч зволожуючих рукавичок. Якщо ви дотримуватиметесь цих простих порад, ваші руки знов будуть красивими та зволоженими.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн