клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Пневматичний клапан: що це таке, особливості

28.09.2022

Щоб автоматично перекривати потоки води, нафти, пари чи інших речовин, які проходять по трубопроводах, використовують пневматичний клапан. Це різновид захисної арматури, який встановлюється на магістралі різного призначення. Монтується всюди, де є потреба терміново й миттєво перекривати потоки робочого середовища. Його застосовують для систем, у яких під високим тиском протікає дуже гаряча рідина.

Пристрій необхідний також для захисту трубопроводів, які використовуються для агресивних речовин. Пневматичні клапани купують та встановлюють на підприємствах та промислових об’єктах. Цей різновид арматури допоможе там, де неможливо застосовувати пристрої з електромеханізмами чи будь-які інші. Це, наприклад, компанії, які працюють у нафтохімічній, фармацевтичній, харчовій галузях.

Пневматичний клапан

Де використовується

Захисна арматура необхідна для будь-якого трубопроводу. Цей своєрідний засув універсальний, постійно застосовується на різних підприємствах. Наприклад, тих, де є системи, по яких протікають неоднорідні субстрати. Пневмоклапан необхідний для потреб медичних, енергетичних підприємств, потужностей із виробництва паперу. Встановлюють такий пристрій і на магістралі, роботу яких потрібно автоматизувати.

Арматура забезпечує просте й безпечне функціонування трубопроводу, незалежно від робочого середовища, яке по ньому протікає. Такий клапан називають ще відсічним. Без нього неможливо обійтися малим, середнім та великим підприємствам, де виготовляють взуття, одяг, аксесуари. Пристрої такого типу купують для потреб хімічної, харчової промисловостей.

Арматура значно полегшує повсякденну роботу персоналу. Водночас виконує багато важливих завдань. Це, наприклад, регулювання подачі пари в котельнях чи під час стерилізації медичного обладнання, а також рівномірний розподіл речовини в термокамерах. За допомогою пневматичних клапанів легко перекривати великі потоки води чи іншої рідини на очисних спорудах завжди тоді, коли в цьому виникне потреба.

Конструкція пневматичного клапана

Це універсальний пристрій, який можна встановлювати на різних магістралях із будь-яким типом робочого середовища. Головні особливості виробу:

  • корпус виготовлений із нержавіючої сталі. Стійкий до корозії, агресивних впливів, інтенсивного тиску та високої температури;
  • наявний затвор, який виконаний у вигляді поршня;
  • шток забезпечує передачу кінетичної енергії до золотника від приводу;
  • пневмопривід змінює положення затвору залежно від поставленої задачі;
  • для керування речовиною, що протікає по магістралі, передбачені патрубки. Вони бувають вхідними, вихідними, а також зворотними.

Перш ніж купити виріб, керуються характеристиками трубопроводу, на який він встановлюватиметься. Багато залежить також від виробничих умов, речовини, що протікає по магістралі, та інших показників. Має значення також тип ущільнювача, від нього залежить призначення пневмоклапана. Перш ніж купити пристрій, звертають увагу й на інші властивості.

Пневматичний клапан

Ще один важливий критерій вибору — тип з’єднання. Залежно від цього арматура поділяється на муфтову, фланцеву, приварну, хомутову. Перший тип дуже зручний та простий у використанні, підходить для магістралей із постійним високим або низьким тиском. Фланцеві швидко перекривають потоки у випадку порушення герметичності. Для агресивного чи небезпечного робочого середовища найбільше підходять приварні.

Які є головні різновиди

Існують такі типи пневматичних клапанів:

  • зворотні. Спрацьовують, коли потік повітря починає рухатись у протилежному напрямку. Пневмоелемент має вигляд золотника;
  • послідовні. Призначені для запуску стислого повітря за потрібними показниками тиску. Затвор у таких пристроях рухається під впливом поршня. Клапан буває закритим або відкритим;
  • швидкого вихлопу. Виглядають як мембрани, які направляють рідину до свердловини. Здатні відкриватися в обидва боки;
  • логічні. Створюють кон’юнкцію або диз’юнкцію, можливість виходу до пневматичної мережі.

Існують також моделі з витримкою часу, які змінюють стан, коли отримують сигнал зворотного зв’язку.

0 комментариев

Украина онлайн