клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Плюси хатньої ізоляції

08.04.2020

Майже місяць українці перебувають у ізоляції. Хто раніше, хто пізніше, але пішли на ізоляцію. Одні вимушені перебувати вдома через те, що їхні підприємства (ринки, магазинчики, кафе, ресторани) закрилися, інші ж працюють вдома, перемістивши офіси додому. Взагалі то, зараз у світі кожна п’ята людина вимушено сидить вдома через карантин. І ця обставина стала неабияким викликом для людства. Спочатку усі сприймали це дійсно, як квартирне поневолення, але згодом навчилися знаходити собі справи і призвичаїлися до нових обставин життя. Будемо сподіватися, що обставин тимчасових, незважаючи на наміри уряду продовжити карантин до травня. Як би там не було, карантин вже навчив нас:

  • більш суворо дотримуватися правил гігієни і слідкувати, аби усі рідні також їх дотримувалися;
  • виходити на вулицю, вдягаючи маску, принаймні, мати її при собі задля відвідування громадських місць;
  • більш цінувати спілкування з батьками та дітьми, проводити з ними, а не у телефонах, більше часу;
  • допомагати нужденним;
  • цінувати працю медичних працівників;
  • більш раціонально витрачати свій час, якщо доводиться працювати онлайн;
  • цінували свою роботу, адже багато хто її якщо не вже позбавився, то може позбавитися;
  • помічати красу природи;
  • займатися фізкультурою онлай, навчатися, вести бізнес;
  • відвідати віртуальні екскурсії містами, музеями та країнами світу.

Психічний стан, та психіка взагалі, в усіх різна. Декого продовжує охоплювати тривога, зважаючи на величезний обсяг інформації, невтішні прогнози щодо економічного стану, зокрема. Психологи, між тим, радять уникати негативної інформації і … бути постійно зайнятим. За майже чотири тижні карантину українці прибрали вдома, розібравши найпотаємніші шухлядки, впоралися на городах, попрали одяг, помили до Великодня вікна, тощо. Навесні, зазвичай, у приватних господарствах роботи вистачає. Усі ці хатні активності відвертають від поганих думок. Дехто згадав про забуті хобі, хтось почав вчити англійську, а хтось – слухає навчальні вебінари.

Карантин став випробуванням для сімейних пар: перебування разом вдома 24/7 – це неабияке навантаження. Між тим, подружжя вчаться давати одне одному спокій, власний простір, можливість навіть вдома розійтися по кімнатах та відпочити. Ізоляція — це випробування, але це і шанс побачити те, що не помічали роками, відкрити знову одне для одного.

А поки оголошено про подовження карантину, психологи радять усім дихати свіжим повітрям, таки знайти час аби опанувати різні техніки медитації та візуалізації, зайнятися дихальними практиками, які позитивно впливають на легені і можуть бути профілактикою різних побічних ефектів від вірусних захворювань. Якщо стане геть зле на душі, візьміть аркуш паперу і випишіть на ньому свої думки. А потім, не перечитуючи, знищіть аркуш. Можна написати листи самому собі. Лист у майбутнє можна написати і заховати, щоб через певний час знайти його і прочитати.

Тимчасова ізоляція – це привід для усіх нас замислитися над тим, як ми жили, і як будемо жити. Ми повинні навчитися цінувати те, що дійсно цінне: здоров’я, свободу пересування, контакти з людьми, відкритий простір, можливість вільно вирішувати свої справи, тощо. Тими, якими и були раніше, ми точно вже не будемо. І світ також не буде колишнім.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн