клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Осіння хандра, йди геть!

25.10.2019

«Будь-яку депресію треба зустрічати з посмішкою. Депресія «подумає», що ви ідіот, і втече!». Ось так кумир мільйонів, актор Роберт Де Ніро пропонує поводитися з хандрою, депресією, поганим настроєм та бридким самопочуттям. Восени, дійсно, дехто стає дратівливим, скаржиться на пригнічений стан, поганий настрій, на бажання сховатися від світу, нікого не бачити, тощо. Що ж означає цей стан і як і чим його можна виправити?

Дайте сонячного світла та залиште у спокої

Для початку треба заспокоїтися. Усе, що прийнято вважати осінньою депресією, насправді є звичайною хандрою, викликаною скороченням світлового дня, псуванням погоди, через що знижується рівень життєвої енергії, підвищується стомлюваність. Нам всього-на-всього не вистачає світла. Психологи кажуть, що раніше ця сама хандра починалася у вересні, а ось з часом, через зміну погоди, перемістилася на жовтень. Організм, адаптуючись до нового сезону, «хоче спати» не 8 годин, а 9. Хоче смаколиків, задоволень, гарного настрою. А отже, наше завдання – дати йому це. Опитування знайомих жінок довело тезу про те, що більшість з них таки схильні до осінньої хандри, коли не хочеться нікого бачити та чути, а навпаки, хочеться залишитися на самоті, закутатися у ковдрочку і дивитися кіно. Буває такий настрій, коли без причини з’являються сльози, хочеться обіймів и щоб похвалили. Декому хочеться їсти, і особливо, солодкого. Між тим, є й такі жінки, які взагалі не реагують на зміну сезонів, у декого прокидається бажання змін та натхнення.

Хандрити неможливо припинити

Осінь – це найкращий час для того, аби навчитися отримувати задоволення від простих речей, що у будь-якому випадку підіймає настрій.

Робіть собі приємне. Наша нервова система реагує однаково і на маленькі задоволення, і на великі. Тобто, їй все одно: чи з’їли ви печиво, чи, наприклад, вам подарували каблучку з діамантом. Реакція мозку буде однаковою. Отже, восени треба регулярно «підгодовувати» свою центральну нервову систему різними задоволеннями.

Додайте кольорів. Психологи радять не переходити на одяг темних кольорів, навпаки, треба шукати яскраві відтінки і вдягатися саме у них. Капелюхи, теплі палантини або тоненькі шалики, парасольки, навіть шкарпетки можуть підняти настрій і їхнім власникам, і оточуючим. Більше яскравості не завадить додати і у приміщення, де ви працюєте або мешкаєте. Яскраві квіти, картини, елементи інтер’єру, додаткові джерела світла – усе це зробить вас трохи щасливішими.

Стисніть у обіймах. Врятує у осінній період сила та тепло обіймів. У такі періоди надто важливим є тілесний контакт з близькими людьми. Достатньо пригорнути кохану людину або дитину до себе або погладити по голові. Це рятує від почуття самотності. Можна обійняти навіть домашню кішку або песика і розповісти їм про те, як вам сумно.

У теплі краї. Сонце, повітря та вода – ваші найкращі друзі на період осінньої депресії. Тож, якщо маєте можливість, то вирушайте на відпочинок, запасіться сонцем, ендорфінами, вітаміном Д та гарним настроєм. Це допоможе відтермінувати депресивний полон.

Будьте на позитиві. Восени треба збільшити об’єм позитивних емоцій у житті. Кіно, театри, парки та басейни, велосипедні прогулянки – усе буде доречним. Підіть на шопінг або до салону краси, на фітнес або на виставку. Хоч кудись підіть…Придумайте нове хобі, намалюйте картину або зробіть картину з природного матеріалу. Більше контактуйте з оточуючим світом і він врятує вас від хандри.

Вітамінізуйтеся. Незважаючи на те, що сезонні овочі і фрукти ще є у продажу, не забувайте підсилювати їхній позитивний вплив на організм. Пийте відвари цілющих трав та ягід, наприклад, обліпихи, китайського лимонника. Не сподівайтеся марно на те, що влітку вам вдалося запастися вітамінним комплексом. Вітаміни - не жир, вони, нажаль не відкладаються про запас.

Не переїдайте. На зміну легким зеленим салатам у холодні місяці приходять каші, картопля, макарони та тортики. Вони – спільники зимніх вечорів та хандри і вороги нашої фігури. Тож, коли організм перебудовується на зимовий режим, йому постійно хочеться зайвих калорій. Ваше завдання – втриматися від переїдання небезпечної їжі. Зрозуміло, що дієти та схуднення восени та взимку переносяться складніше, адже нам для підтримання нормального стану потрібна геть інша їжа. Тож, зі схудненням прощаємося до весни.

Чаювати чи кофеманити? Відомо, що чай та кофе – це джерело бадьорості. Так воно, власне, і є, ці напої дійсно додають енергії. Але зловживати ними не потрібно, потурбуйтеся про своє серце. Краще пийте фіточаї, какао, навіть воду з лимоном чи м’ятою.

Ці прості поради зможуть допомогти вам покращити свій настрій, самопочуття та загальний стан організму. Головне – пам’ятати про це і усілякими методами відганяти від себе навіть бажання трошки похандрити. Вийти з цього стану, якщо потрапили, буде не просто.

Окрім хандри, є ще й такий стан загального самопочуття, як депресія. Зазначимо на початку, що депресія – це захворювання, яке треба лікувати. Воно характеризується пригніченим станом, відсутністю настрою, апатією до життя, уповільненням мислення, мовлення та рухів, втратою інтересу до життя, почуттям провини і навіть у найгірших випадках, суїцидальними думками. Важкість такого стану людини може оцінити лише лікар, а отже, зрозуміло, що з самолікуванням можна одразу попрощатися. Сама депресія не проходить, від неї треба позбавлятися за допомогою ліків, дієти, а у деяких випадках, навіть госпіталізації.

Причинами депресії можуть стати і перевтома, і перенесена травма, у тому числі, любовна, інфекційні захворювання, тощо. Спровокувати депресивний стан, якщо людина надто чутлива, можуть новини, програми телебачення, тощо. До депресії вдвічі більше схильні жінки, ніж чоловіки. Якщо на депресію не звертати уваги, не слідкувати за емоціями, вона може повторюватися щороку. З зимової стає весняною, потім літньою, потім осінньою і так по колу.

Починати рятуватися від депресії треба якомога раніше. І почати необхідно зі зміни свого внутрішнього стану, а не зовнішніх обставин. Можна переставити меблі у кімнаті, з’їздити на відпочинок, придбати новий костюм, але якщо всередині не наведено лад, жодні зовнішні зміни не допоможуть. І забудьте у цей період про алкоголь. Він ще більше заганятиме у депресивний стан, тим більше, що антидепресанти, що призначить лікар, з алкоголем несумісні.

Отже, попри усі рекомендації, кожен сам повинен вирішувати – чи хандрити та депресувати, чи навпаки, напланувати собі стільки активностей, щоб депресія, дійсно, «подумала», що ви несповна розуму, і сама чкурнула геть. Адже осінь – це взагалі не привід сумувати. Це привід носити яскравий одяг, шурудіти опалим листям, збирати гриби, пити глінтвейн і цілуватися з коханими на останніх рядах кінотеатрів на вечірніх сеансах.

0 комментариев

Украина онлайн