клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Носіть маску правильно аби не заразитися

22.04.2020

В Україні подовжено карантин, а отже, продовжують діяти як обмеження, так і обов’язкові заходи щодо безпеки. Одним з таких є носіння маски або респіратора. Ажіотаж на них вже суттєво зменшився і атрибути, що рятують від зараження на коронавірусну інфекцію, почали поступово з’являтися у продажу. Багато хто пошив маски власноруч. За місяць люди вже призвичаїлися носити маску, на вулицях можна зустріти до 90% тих, хто її носить. Медики та вірусологи, провівши спостереження за українцями, дійшли висновку щодо їхніх головних помилок. Через те, що нам іще до 12 травня, як мінімум, доведеться жити в умовах карантину, лікарі виокремили основні помилки при носінні маски, яких припускаються люди, і це:

1. "Відпочинок" від маски

До будь-якої маски треба звикнути. Це займає час. Маска може ускладнювати дихання, через неї пітніють окуляри, вона давить на вуха, але знімати у громадських місцях її заборонено. Стягнути її під підборіддя, натягнути на лоба або на середину носу – це те саме, що її взагалі не надягти. Якщо ви носій вірусу, то дрібні частки слини за такого носіння можуть потрапити у повітря і заразити оточуючих. Якщо ви здорові, то самі піддаєтеся ризику вдихнути коронавірус від ймовірного його носія. Вдягати маску треба перед виходом з оселі і знімати – лише по поверненні додому.

2. Носіння розтягнутої маски або не маски не за розміром

Якщо, вдягаючи маску, ви відчуваєте будь-який дискомфорт, значить, вона «виконує» свою роботу погано. Верхня частина повинна щільно прилягати до перенісся, а нижня – закривати підборіддя. Бокові частини повинні щільно прилягати що щік. Маку з лямками треба зав’язувати навкруги голови, а з резинками – чіпляти за вуха. Перевірте за цими параметрами маску, яку ви зшили самостійно.

3. Чіпання маски руками

Маска щільно закриває рот та ніс? Тоді у жодному разі нічого не міняйте і не торкайтеся її. Надягати та знімати маску можна лише за резинки або лямки. Частини з тканини торкатися слід якомога рідше – на ній можуть бути частки вірусу.

4. Надягання маски на вулиці, вийшовши з оселі

До того, як надягнути маску, треба помити руки, так само треба вчинити, і знявши її. Вдягати і знімати маску треба тільки вдома. Ліфти та сходи – це міся, де ризик заразитися корона вірусом збільшується.

5. Викидання маски у громадських місцях

Це може бути небезпечно і для вас, і для оточуючих. Адже, викидаючи маску, ви створюєте антисанітарні умови, що можуть збільшити ризик інфекційних захворювань у суспільстві.

6. Торкання маски після того, як ви доторкнулися до забрудненої поверхні

Наприклад, у магазині, вивантаживши продукти на стрічку біля каси, ви можете помилково доторкнутися до обличчя. А ваш кощик, наприклад, до вас торкалася хвора людина. На ньому залишилися вірусні часточки. Ви повинні прийти додому, вимити руки, зняти маску і потім іще раз вимити руки. І слідкуйте кожного разу, коли надягаєте маску, яка сторона у вас зовнішня, а яка - внутрішня.

7. Думати, що маска замінює гігієну

Якщо маска одноразова, немає сенсу її прати, прасувати, пропарювати або обробляти бактерицидними лампами. Багаторазові ж маски варто ретельно прати з милом, обробляти парою, а після – прасувати гарячою прас кою до висихання. Не можна «прожарювати» маску у мікрохвильовці. Між тим, лікарі наголошують на тому, що жодна маска чи будівельний респіратор не гарантують захисту від зараження. Не врятує і багатошаровість маски – вона лише краще утримає мокротиння. І головне – правильне використання маски знизить ризик зараження лише у поєднанні з іншими методами профілактики: а це самоізоляція, соціальна дистанція, одноразові печатки у громадських місцях, гігієна та вологе прибирання вдома.

0 комментариев

Украина онлайн