клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Навчилися економити у карантині

30.04.2020

Карантин в Україні триватиме до 11 травня. Це іще майже два тижні, між тим, більшість українців вже півтора-два тижні тому казали про дефіцит грошей. І це при тому, що наші громадяни вимушені були постійно економити, виключенням стали може лише перші два тижні, коли люди з шаленою швидкістю спустошували прилавки магазинів, витрачаючи великі суми грошей. Отже, як ми прожили ці тижні карантину і як дотриматися до виходу з самоізоляції? Експерти зробили деякі висновки.

Щодо заощаджень, то їх 57% наших співвітчизників вистачить лише на місяць.

Аби стримати настання сімейної фінансової кризи, треба познайомитися з основами фінансової грамотності. Серед основних її правил є, наприклад, складання списку продуктів напередодні походу до супермаркету на кілька днів наперед і відмова від незапланованих та спонтанних купівель. Експерти з економії радять у супермаркетах дивитися не на ті продукти, що знаходяться на рівні очей, а на ті, що нижче: вони за якістю майже такі самі, а ось ціна на них значно менша. До того ж, на окремі групи товару виник штучний попит, викликаний карантином та панікою, отже ціни на них було завищено. Такі продукти легко можна замінити іншими: наприклад, гречану крупу можна замінити на булгур, пшоно або макаронні вироби. Поки що це чи не єдиний спосіб для родини зменшити витрати.

За цей час карантину багато родин навчилися економити: вони припинили купувати готову їжу та відмовилися від доставки харчів, господині стали складати список продуктів мінімум на два тижні, перейшли або переходять на сезонні продукти, овочі та зелень, навчилися не піддаватися паніці.

Експерти з економії кажуть про те, що період самоізоляції – це майже відмінний привід аби економити. І плюсів у цьому набагато більше. Перше – це економія на транспорті. Гроші, які не витрачаються, можна перерозподілити на інші статті. З карантином самі зникли, так звані, «раптові» видатки: немає спокуси після роботи зайти у торгівельний центр або супермаркет і купити щось смачненьке. Зачинено крамниці, заходячи у які, вам раптом ставало потрібним усе, що там є. Це лише незначні приклади того, на чому карантин змусив нас економити.

Що ж кажуть цифри? Згідно з опитуванням, 27,7 % українців збільшили свої видатки. Між тим, 26% респондентів заявили, що їхні витрати, навпаки, дещо знизилися. Так, серед відкладених покупок лідером є придбання одягу та взуття – про це повідомили 47,2% респондентів. При цьому, 40,9% опитаних відклали подорожі та відпустки, іще 33,3% відмовилися від квитків на різноманітні заходи.

Загалом, про суттєвий ріст витрат повідомили 13,5% респондентів, тоді як про суттєве зниження видатків сказали 16,1%. Загалом, 92% опитаних зізналися, що карантин кардинально змінив їхнє життя.

0 комментариев

Украина онлайн