клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Мак східний декоративний – яскравий акцент садових композицій

15.01.2020

Квітучі рослини завжди були справжньою окрасою саду. Саме барвисті клумби наповнюють його територію соковитими яскравими фарбами, створюють неповторний ефект гармонії та затишку, служать зоною релаксу та комфортного відпочинку.

Існують особливі категорії рослин, які заслужили любов квітникарів завдяки своїй невибагливості, практичності та неймовірній красі. До них можна віднести надзвичайно популярну садову квітку – східний мак. Величезні чарівні квіти багаторічного східного маку в Яскрава Клумба кореневище Маків нікого не можуть залишити байдужими.

Вогняні квіти з атласними, нерідко гофрованими пелюстками просто притягують погляд та зачаровують з першої секунди. Чудові, розкішні та лаконічні маки – традиційний елемент українського подвір'я. А завдяки успіхам сучасної селекції східні маки стали гідним атрибутом багатьох європейських садів.

Звичайно, знайдуться скептики, які скажуть, що маки цвітуть недовго, а після дощу і вітру взагалі виглядають неохайно. Однак, сучасні сорти звичної культури по тривалості цвітіння, стійкості до несприятливих факторів зовнішнього середовища та різноманітності колірної гами багато в чому перевершують більшість красиво квітучих садових рослин.

При цьому маки невибагливі, практично не хворіють і не пошкоджуються шкідниками. Цей багаторічник є ідеальним для тих, хто любить і вміє радіти пишному цвітінню квітів в саду, але не має можливості приділяти їм занадто багато уваги.

Короткий опис рослини

Мак східний належить до виду трав'янистих рослин з роду Мак сімейства Макові. Місцем походження квітки вважається Кавказ та Західна Азія. У природі мак найчастіше зустрічається на луках, рідше – на скелястих схилах.

Це багаторічна та надзвичайно ефектна рослина, яка має наступні характеристики:

  • коренева система у цих квітів стрижнева, веретеноподібна, малогілляста. Забарвлення кореню біле;
  • листя у маків досить щільне, супротивне, вкрите густими волосистими щетинками, зібране в розетку;
  • листова пластина перисто-розсічена, з великим числом сегментів;
  • квітконоси міцні та досить довгі, у деяких видів зібрані в суцвіття;
  • квітки поодинокі великі, елегантні та тендітні на вигляд, відрізняються швидким осипанням пелюсток, що тільки підкреслює їх ламкість.

Зацвітає мак наприкінці травня-червня, однак термін цвітіння його короткий – усього 1-2 дні. Сам процес розкривання квітки садового маку є незвичайним та цікавим. Спочатку бутон розтріскується, чашечка опадає й перед вами постає зім'ята, як цигарковий папір, квітка. Але моментально, на очах, пелюстки розправляються та перетворюються в ніжну і тендітну квітку.

Росте східний мак чималими та масивними кущами, а завдяки старанням селекціонерів тепер може похвалитися й широкою гамою кольорів та різноманітною текстурою пелюсток. У забарвленнях маку сьогодні зустрічаються різні відтінки червоного, оранжево-червоного, червоно-коричневого, рожевого, малинового, бузкового та білого кольорів. У більшості сортів в центрі квітки є темна пляма на пелюстках, але у деяких її немає взагалі.

Квітки багаторічного маку можуть бути простими або напів махровими, з досить гладкими або гофрованими, зазубреними або з різьбленими краями пелюстками.

Особливості посадки та вирощування маку східного

Більшість різновидів маків, які використовуються в ландшафтному дизайні є невибагливими та стійкими до посухи рослинами. Вони не вимагають високої родючості та певної кислотності ґрунтів, можуть рясно цвісти як на піщаних, та і на глинистих місцях. Однак, перед їх посадкою на своїй ділянці, слід враховувати такі рекомендації:

  • посадка культури не вимагає від квітникаря якихось спеціальних навичок. Однак тим, хто хотів би вирощувати конкретний сорт, потрібно постаратися, щоб поблизу не виявилося його «близьких родичів», інакше станеться перезапилення, і характеристики рослини (відтінки, махровість) можуть не передбачено змінитися;
  • при виборі ділянки для посадки, важливо враховувати, що ця культура прекрасно почуває себе на одному й тому ж місці протягом 10 років, а ось пересадку переносить не завжди добре;
  • більшості різновидів маку необхідні відкриті, добре освітлені сонячні ділянки. Деякі його сорти можуть рости й в легкій півтіні. Ці багаторічні рослини не переносять застою вологи, тому на ділянках з високим рівнем грунтових вод їх потрібно висаджувати на високі гряди або клумби;
  • насіння маку дуже дрібне, тому його висівають неглибоко, практично на поверхневий шар грунту, злегка присипавши зверху землею. Глибокий посів може уповільнити схожість або ж насіння взагалі не зможе прорости.

Побутує така думка, що для подальшого комфортного пророщування маковому насінню необхідна стратифікація, тобто – «струс» холодом. Саме тому досвідчені садівники рекомендують проводити засів ранньою весною, коли ймовірність заморозків ще велика. Якщо ви проживаєте в регіонах з м'яким кліматом – сійте мак восени, так насіння отримає необхідну стратифікацію, а з приходом весни благополучно зійде.

0 комментариев

Украина онлайн