клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Купуй по-чорному у «Чорну п’ятницю»

27.11.2019

Найочікуваніша в усьому світі п’ятниця настане вже цього тижня. Традиційно вона припадає на наступний день після Дні Подяки, що є одним з найулюбленіших свят у США. Саме з неї починається різдвяний сезон розпродажів. Оскільки День подяки припадає на четвертий четвер листопада, «Чорна п'ятниця» настає у період з 23 по 29 листопада.

Чому п’ятниця «чорна»?

«Чорна п'ятниця» не є офіційним святом, але багато працівників у цей день беруть вихідний, за винятком співробітників роздрібної торгівлі, оскільки в цей день потік покупців істотно зростає. Назва «Чорна п'ятниця» виникла у Філадельфії. Спочатку вона вживалася як метафора страшних заторів транспорту і пішоходів, що траплялися після Дня подяки. Крамниці швидко зрозуміли потенційну прибутковість цього дня. За двадцять років, коли фраза стала більш поширеною, вона набула іншого пояснення: «Чорною п’ятницею» називали день, коли підприємці починали отримувати прибуток, таким чином переходячи з «червоного» (збитки) у «чорне» (прибутки). Зараз «Чорна п’ятниця» триває чотири дні. Дехто з продавців розпочинає «чорний розпродаж» за тиждень до календарної «Чорної п’ятниці» .

Для кого п’ятниця насправді стала «чорною»?

У «Чорну п'ятницю» магазини відкриваються дуже рано - близько 5-ої ранку, а деякі найбільші торговельні мережі - навіть опівночі. Першим покупцям пропонують серйозні знижки. Це робиться для того, щоб залучити якомога більше відвідувачів. Шалені черги та давка є супутниками дня великих розпродажів. А наслідком такого ажіотажу стають, нажаль, людські травмування. З 2010 року у «Чорну п’ятницю» загинули 10 осіб, 111 – отримали травми. Найгірша «Чорна п'ятниця» сталася у 2008 році, коли людину розтоптали у нью-йоркському Walmart. Під час того, як натовп рушив до магазину, ще одна людина померла від задухи. Інші 11 покупців отримали травми різного ступеню важкості, у тому числі, постраждала вагітна жінка. У 2017 році п’ятеро осіб отримали поранення у результаті насильства у «Чорну п'ятницю». Через бійку було зачинено торгівельний центр у Алабамі.

«Чорна п'ятниця» та кібер понеділок

Кібер понеділок, на відміну від «Чорної п'ятниці», що має довгу історію, - значно молодший. Заснований у 2005 році, він став онлайн шопінг версією «Чорної п'ятниці». Цього дня і лише 24 години інтернет-магазини України пропонують знижки до 90%. Найприємніше те, що покупки можна здійснювати, знаходячись вдома або на роботі, головне – мати комп’ютер або смартфон.

Що купують?

Експерти кажуть про те, що протягом багатьох років у «Чорну п'ятницю» в основному можна було розраховувати на знижки на ТВ и ноутбуки. Зараз ситуація змінилася, адже у «Чорну п'ятницю» ціни знижуються абсолютно на усе, навіть, на продукти харчування.

«Чорна п'ятниця» на світовій арені

Після шаленого успіху «Чорної п'ятниці» у США та Великобританії, вона з’явилася у Бразилії, Індії, Франції, Норвегії, Румунії та Німеччині. За даними дослідженнь, 6,4 мільйона канадійців вважають «Чорну п'ятницю» святом, багато людей їдуть до США за покупками. У Мексиці є своя версія «Чорної п'ятниці», що має назву «El Buen Fin» або «гарний кінець», а у ОАЕ магазини роблять знижки у день, який вони називають «Білою п’ятницею». Аби зрозуміти масштаби прибутків, треба зазначити, що лише у один день онлайн покупки у «Чорну п'ятницю» склали 6,2 мільярда доларів.

Як купує Україна?

Згідно з даними минулих років, в Україні зацікавленість у «Чорній п'ятниці» є середньостатистичною і складає 33%. Найактивніші години купівельної спроможності протягом доби припадають на полудень. В Україні у «Чорну п'ятницю» покупці очікують отримати середню знижку у 64%. Найбільш затребувані товари у нашій країні - це одяг, взуття, побутова техніка, електроніка, косметика та парфумерія.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн