клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Коронавірус та ринок праці

07.05.2020

За оцінками Міжнародної організації праці, до кризи в Україні було близько 1,5 мільйона безробітних. Це і ті, хто стоять на обліку в центрах зайнятості. І ті, хто біржу оминули, працювали в "тіні". Через вимушений карантин рівень безробіття може перетнути позначку в два мільйони українців.

Станом на початок травня безробіття в Україні збільшилося на 48 відсотків у порівнянні з минулим роком, заявили в Державному центрі зайнятості. Від початку карантину в Україні статус безробітних отримали майже 156 тисяч людей Рівень безробіття в Україні на початку травня цього року виявився на 48 відсотків більшим у порівнянні з аналогічним показником річної давнини.

За період карантину в Україні значно побільшало безробітних громадян. При цьому, зменшилася кількість вакансій та резюме на сайтах з пошуку робот.

Оцінюючи ситуацію в країні, експерти спираються на індикатори, що фіксують зміни в економіці як реакцію на введені обмеження. На ринку праці таким індикатором може бути кількість вакансій та резюме на порталах з пошуку роботи. Як відомо, карантин почався 12 березня, 18 березня були запроваджені транспортні обмеження, а 22 квітня карантин було продовжено до 11 травня.

Як змінилась кількість вакансій та резюме на сайті

Відзначається, що на сайтах з пошуку роботи суттєво скоротилася кількість і вакансій, і резюме. Оскільки кількість вакансій знижувалася швидше, то середня кількість резюме на одну вакансію зросла з двох до трьох. Це пояснюється ти, що дехто з тих, хто втратив роботу, вирішили не шукати нову. А частина зайнятих могла в умовах невизначеності вирішити не шукати альтернативу. Не виключено, що через обмеження транспортної сполуки люди просто не могли дістатися на інтерв'ю. Кількість нових вакансій найбільше впала з 18 по 24 березня, саме коли транспорт майже припинив роботу. Падіння кількості вакансій спостерігалося найбільше у туризмі, готельному та ресторанному бізнесах, а також у сфері "краса, фітнес, спорт".

Кількість нових резюме теж найбільше впала протягом 18-24 березня. Це простежується в всіх регіонах та всіх галузях, але найбільше – у сфері "краса, фітнес, спорт". Ця категорія дещо зросла (7%) з 15 до 21 квітня, що могло бути ознакою закінчення заощаджень.

Вакансії

Станом на початок травня їх стало на 60 відсотків менше, ніж було у травні минулого року. 39% вакансій містять вимогу досвіду роботи від одного року, 26% – від двох років, 6% – від п'яти років. В умовах кризи компанії схильні шукати більш досвідчених працівників.

У Державному центрі зайнятості, між тим, наголошують на збільшенні попиту роботодавців у сферах сільського та лісового господарства, торгівлі та послуг, логістики, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги, а також забезпечення правопорядку. В останньому випадку йдеться про вакансії охоронців та сторожів.

Потрібні також фахівці із досвідом роботи бухгалтером, обліковцем та лікарем. Шукають зокрема й електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників та електромонтерів. Медперсонал і працівники аптек нині на вагу золота. Заклади охорони здоров'я та аптеки активно шукають і помічників – прибиральників, фасувальників та кур'єрів.

Резюме

59% резюме розмістили шукачі з вищою освітою, водночас лише 38% вакансій містили вимогу про її наявність. Якщо загальне середнє співвідношення резюме до вакансій – 2,4, то для резюме і вакансій з вищою освітою – 3,8. Імовірно, шукачам з вищою освітою слід звернути увагу на вакансії, які її не вимагають.

Прогноз ситуації

Скорочення працівників тривало, адже карантин було продовжено до 11 травня. Між тим, схоже, що і бізнес, і працівники розглядають закриття бізнесу як тимчасове явище, але всі вони мають обов'язкові витрати та обмежені заощадження. Тож, можна очікувати на зміну тренду: кількість резюме почне зростати.

З 11 травня карантинні заходи пом’якшуватимуться, почне поступово ходити транспорт, люди зможуть дістатися місць роботи, а це означає поступове повернення до життя і роботи малого та середнього бізнесу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн