клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Коронавірус та ринок праці

07.05.2020

За оцінками Міжнародної організації праці, до кризи в Україні було близько 1,5 мільйона безробітних. Це і ті, хто стоять на обліку в центрах зайнятості. І ті, хто біржу оминули, працювали в "тіні". Через вимушений карантин рівень безробіття може перетнути позначку в два мільйони українців.

Станом на початок травня безробіття в Україні збільшилося на 48 відсотків у порівнянні з минулим роком, заявили в Державному центрі зайнятості. Від початку карантину в Україні статус безробітних отримали майже 156 тисяч людей Рівень безробіття в Україні на початку травня цього року виявився на 48 відсотків більшим у порівнянні з аналогічним показником річної давнини.

За період карантину в Україні значно побільшало безробітних громадян. При цьому, зменшилася кількість вакансій та резюме на сайтах з пошуку робот.

Оцінюючи ситуацію в країні, експерти спираються на індикатори, що фіксують зміни в економіці як реакцію на введені обмеження. На ринку праці таким індикатором може бути кількість вакансій та резюме на порталах з пошуку роботи. Як відомо, карантин почався 12 березня, 18 березня були запроваджені транспортні обмеження, а 22 квітня карантин було продовжено до 11 травня.

Як змінилась кількість вакансій та резюме на сайті

Відзначається, що на сайтах з пошуку роботи суттєво скоротилася кількість і вакансій, і резюме. Оскільки кількість вакансій знижувалася швидше, то середня кількість резюме на одну вакансію зросла з двох до трьох. Це пояснюється ти, що дехто з тих, хто втратив роботу, вирішили не шукати нову. А частина зайнятих могла в умовах невизначеності вирішити не шукати альтернативу. Не виключено, що через обмеження транспортної сполуки люди просто не могли дістатися на інтерв'ю. Кількість нових вакансій найбільше впала з 18 по 24 березня, саме коли транспорт майже припинив роботу. Падіння кількості вакансій спостерігалося найбільше у туризмі, готельному та ресторанному бізнесах, а також у сфері "краса, фітнес, спорт".

Кількість нових резюме теж найбільше впала протягом 18-24 березня. Це простежується в всіх регіонах та всіх галузях, але найбільше – у сфері "краса, фітнес, спорт". Ця категорія дещо зросла (7%) з 15 до 21 квітня, що могло бути ознакою закінчення заощаджень.

Вакансії

Станом на початок травня їх стало на 60 відсотків менше, ніж було у травні минулого року. 39% вакансій містять вимогу досвіду роботи від одного року, 26% – від двох років, 6% – від п'яти років. В умовах кризи компанії схильні шукати більш досвідчених працівників.

У Державному центрі зайнятості, між тим, наголошують на збільшенні попиту роботодавців у сферах сільського та лісового господарства, торгівлі та послуг, логістики, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги, а також забезпечення правопорядку. В останньому випадку йдеться про вакансії охоронців та сторожів.

Потрібні також фахівці із досвідом роботи бухгалтером, обліковцем та лікарем. Шукають зокрема й електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників та електромонтерів. Медперсонал і працівники аптек нині на вагу золота. Заклади охорони здоров'я та аптеки активно шукають і помічників – прибиральників, фасувальників та кур'єрів.

Резюме

59% резюме розмістили шукачі з вищою освітою, водночас лише 38% вакансій містили вимогу про її наявність. Якщо загальне середнє співвідношення резюме до вакансій – 2,4, то для резюме і вакансій з вищою освітою – 3,8. Імовірно, шукачам з вищою освітою слід звернути увагу на вакансії, які її не вимагають.

Прогноз ситуації

Скорочення працівників тривало, адже карантин було продовжено до 11 травня. Між тим, схоже, що і бізнес, і працівники розглядають закриття бізнесу як тимчасове явище, але всі вони мають обов'язкові витрати та обмежені заощадження. Тож, можна очікувати на зміну тренду: кількість резюме почне зростати.

З 11 травня карантинні заходи пом’якшуватимуться, почне поступово ходити транспорт, люди зможуть дістатися місць роботи, а це означає поступове повернення до життя і роботи малого та середнього бізнесу.

0 комментариев

Украина онлайн