клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Кліщі атакують українців

05.05.2020

Міністерство охорони здоров’я б’є на сполох: цього року через теплу зиму кліщі прокинулися раніше, аніж зазвичай, а отже, з’явилася реальна небезпека укусів ними людей. Вже зафіксована не одна сотня випадків зараження людей хворобою Лайма.

Послаблення карантину, тепла погода та неможливість більше терпіти самоізоляцію посприяли тому, що люди потягнулися на природу: у парки, сквери, на лісові галявини та на узбережжя водойм. Між тим, окрім приємного дозвілля та відпочинку, на них там чекають і КЛІЩІ.

За три місяці поточного року в Україні зафіксовано 236 випадків хвороби Лайма. У минулому році (за весь рік) було 4 482 випадки. Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз - це інфекційне захворювання, збудник якого переносять кліщі. Найчастіше хворобу вони підхоплюють під час паразитуванні у птахів або дрібних ссавців. У період з травня по листопад фіксують найбільшу кількість захворювань.

Де водяться кліщі?

Кліщі зустрічаються повсюдно, проте існують місця, де їх чисельність особливо велика. Кліщі люблять вологу, отже найчастіше вони зустрічаються у затінених місцях з листяної рослинністю і густою травою. У лісах кліщі у великій кількості концентруються на лісових стежках, на узбіччях яких росте трава. Те, що кліщі стрибають, - міф. І з дерев вони не падають. Насправді кліщі — істоти приземлені і «перший пункт їхнього призначення» - це нижні кінцівки людей і тварин. А далі вони вже піднімаються вгору по тулубу у пошуках відповідного місця для укусу. Перед тим, як вкусити, кліщ може 1-2 години перебувати на тілі.

Як уникнути укусів кліщів

 1. Подбайте про відповідний одяг та головний убір: кепку, панамку, хустку. Одяг має бути світлого кольору з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів.
 2. Кожні 30 хвилин оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям та такі місця, як шия, пахви, пах і вушні раковини. Найчастіше саме на цих ділянках тіла паразитують кліщі, тому що шкіра там тонка, що спрощує паразитам роботу.
 3. Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.
 4. Вдома одразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Витрушування одягу не рятує від кліщів.
 5. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки, тощо).
 6. Якщо на природу брали домашнього улюбленця, його також слід оглянути на наявність кліщів.
 7. Перед тим, як прямувати на природу, обробіть себе засобом від кліщів. Найчастіше це – аерозолі, які відлякують комах. При необхідності - скористайтеся повторно, якщо мине час дії, як вказано в інструкції.

Як виявити укус

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, виділяючи у цей час анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише через кілька годин виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах. Кліщі присмоктуються до людини не лише на природі. Вони можуть потрапити на тіло й через деякий час після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

Якщо виявили кліща на шкірі

 1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту, де кліща видалять, оброблять місце укусу. Якщо це неможливо, спробуйте видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри.
 2. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.
 3. Ретельно вимийте руки з милом.
 4. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.

Ознаки хвороби після укусу кліща

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%. Інкубаційний період складає від 1 до 45 днів (7-14 у середньому). Сприйнятливість людей до цього захворювання дуже висока. Від хворої людини до здорової збуджував не передається. Імунітету до хвороби Лайму немає, а отже, у будь-який момент можна заразитися вдруге.

Аби з’ясувати, чи є інфекція в організмі людини, потрібно зробити аналіз крові на наявність антитіл до борелій. Проте поспішати з цим не варто, адже антитіла можна виявити тільки через 2-4 тижні після укусу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн