клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Карантин і вітамін D

10.04.2020

Весна і сонце – це перше джерело отримання нами вітаміну D, який вкрай необхідний організму після сірої та похмурої зими. Як довго ми чекали яскраві промені, на зелень трави та листя, на прозоре і свіже повітря. І ось коли вже показники термометру поповзли догори, нас закрили на карантин, який практично унеможливлює прогулянки парками та скверами. А між тим, американські вчені довели, що у підвищених дозах вітамін D здатен суттєво знизити ризик інфекційних респіраторних захворювань. Це особливо важливо в умовах небезпеки зараження корона вірусною інфекцією SARS-CoV-2. Окрім цього, вітамін D необхідний для природного синтезування особливих білків, які найбільш активні у дихальних шляхах. Вони забезпечують захист від вірусів та бактерій. Коли ж у організмі циркулює недостатньо вітаміну D, «білків-захисників» створюється мало, отже, організм стає більш сприйнятливим до інфікування, особливо респіраторного.

Як і де брати вітамін D в умовах ізоляції?

Вітамін D – це загальна назва біологічно активних жиророзчинних речовин. Найважливішими з них є вітаміни D2 і D3. Їхня функція полягає у регуляції обміну фосфору і кальцію, що дуже доречно для профілактики рахіту і остеопорозу, активації багатьох компонентів імунної системи, омолодження організму. За сірі, похмурі та безсонячні дні майже увесь запас вітаміну D з організму зникає. Медики кажуть, що переважно у всіх мешканців північних регіонів, у українців зокрема, є дефіцит вітаміну D. Взагалі ж його не вистачає кожній третій людині в світі. Для молоді брак цього вітаміну не є критичним. Але для людей старше за 60 років, тих, хто страждає ожирінням, цукровим діабетом і гіпертонією, - це біда. Нестача вітаміну D може викликати ревматологічні та аутоімунні хвороби.

90% вітаміну D синтезується в шкірі під дією сонячного проміння. Він регулює сотні метаболічних процесів у нашому організмі. Нестача вітаміну D – це слабкість, стомлюваність, депресія, ламкість волосся, нігтів, нудота, апатія, безсоння, нервозність. Отримати вітамін D можна з продуктів харчування, аптечних вітамінів та мікроелементів. Але без допомоги сонця, його прямих променів, нам існувати важко. На день необхідно приймати сонячні ванни щонайменше 30 хвилин. Наприклад, треба виходити на балкон попити кави або чаю. Знаходити будь-який привід хоча б не на довго вийти з приміщення на вулицю. Якщо є приватне подвір’я – це взагалі розкіш.

Вітамін D з продуктів

Окрім сонячного світла, D3 можна отримувати з продуктів. У раціоні має бути риба: лосось, сьомга, скумбрія, оселедець, тунець, печінка тріски. Достатньо вживати в середньому 50-100 грамів риби 1-3 рази на тиждень, печінки тріски - 30-40 грамів. Окрім цього, треба вживати курячі яйця, молоко, сир, твердий сир. Для профілактики дефіциту вітаміну D можна приймати капсули з риб'ячим жиром (200-300 мг) 1 раз на добу. Також можна вживати апельсиновий сік, злаки, червоне м'ясо. Як жири можна використовувати горіхи, насіння, корисні масла, навіть невеликий шматочок сала теж може бути. Овочі обирати треба сезонні. Зараз це усе всі види зелені, капусти.

Отже, важливість і цінність вітаміну D складно переоцінити. І йдеться числі про профілактику респіраторних інфекцій, включаючи коронавирусну. Тож, спробуйте визначити – чи достатньо ви вживаєте вітаміну D і якщо ні, то скоріш надолужувати. Виходьте на вулицю, отримуйте вітамін. Сонця вистачить на усіх.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн