клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов

События и новости

З Днем медичного працівника!

20.06.2020
З Днем медичного працівника!

День медичного працівника в Україні святкують у третю неділю червня, починаючи з 1994 року. Це свято з тих, коли ті, хто має приймати вітання, цього дня переважно знаходяться на своїх робочих місцях. Адже, турботу про здоров’я неможна відкласти, перенести або зупинити на час обідньої перерви. Вона триває постійно. Медичні працівники завжди знаходяться на передовій, гідно тримають удари, мають величезні серця та золоті руки. Вони наші рятівники, помічники та радники. Їхню роботу важно переоцінити, вона, нажаль, завжди недооцінена з боку держави. Між тим, ті, хто обрав медицину справою свого життя, попри усі складнощі гідно виконують свої професійні обов’язки.

Цікаві факти про медиків

  1. Лікарі почали носити білі халати (до цього був одяг чорного кольору) у другій половині 19 століття, а масовими вони стали під час пандемії іспанки. Англієць Джозеі Лістер висунув теорію про те, що ця форма «асептична», ця віра стала у нагоді під час боротьби з пандемією.
  2. Лікарі залишають губки та інші медичні інструменти всередині своїх пацієнтів близько 6 тисяч разів на рік.
  3. У Індії лікарі повинні виписувати рецепт ВЕЛИКИМИ буквами, аби упередити нещасні випадки, які можуть бути викликані неправильним тлумаченням їхнього почерку.
  4. Аби довести, що бактерії хелікобактер пілори можуть викликати виразку шлунку, Барі Дж. Маршалл випив культуру H. pylori, в результаті чого розвилася виразка. Після цього він успішно вилікував її антибіотиками. За свої відкриття у 2005 році він отримав Нобелівську премію.
  5. Першу трансплантацію серця від людини людині було здійснено 3 грудня 1967 року.
  6. Найдавніший письмовий запис, у якому згадується практика медицини - Кодекс Хамурапі у Месопотамії з 18 століття до нашої ери. Це великий кодекс законів, що містив інформацію для медиків про виплати за успішне лікування і покарання за медичну невдачу.
  7. Найдавніша документація про офіційну лікарню з лікарями та пацієнтами відома з V століття нашої ери, зі Шрі-Ланки.
  8. Пластична хірургія існувала ще за часів Давнього Єгипту, але вважається, що цей напрямок почав розвиватися під час Першої світової війни.
  9. Кров найчастіше беруть з безіменного пальця, бо, порівняно з вказівним і середнім, він менше використовується в роботі. Шкіра на ньому тонша, і прокол виходить не таким болісним.
  10. Служби швидкої допомоги виникли у великих містах в кінці 19 століття. Щоб перевозити лежачих хворих, були сконструйовані спеціальні екіпажі. Їх стали називати "каретами швидкої допомоги", і це словосполучення залишилося в мові навіть після заміни екіпажів автомобілями.
  11. Слово "гумор" родом із Стародавньої Греції, де вживалося в медичному сенсі. Античні лікарі вважали, що стан людини складався зі співвідношення рідин в її тілі - крові, лімфи, жовтої та чорної жовчі. Кожна така рідина мала назву "гумор". Якщо всі чотири гумори перебували в ідеальному балансі, людину можна було вважати здоровою і щасливою.
  12. Батько медицини, один із засновників професії лікаря - Гіппократ, бачив джерелом всіх захворювань жир. Тому всім своїм пацієнтам рекомендував універсальний метод лікування - голодну дієту. Страждаючих легеневими захворюваннями Гіппократ відправляв до підніжжя Везувію подихати «особливим» повітрям. Серед лікарських рослин Гіппократ на перше місце ставив алое.

Дорогі медпрацівники, бувайте здорові, тому що здоров’я пацієнтів в цьому випадку буде під вашим надійним захистом!

Успіхів вам у роботі, тому що від цього залежить швидкість одужання хворих!

Щастя вам і вашим родинам!

0 комментариев

Украина онлайн