клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов

События и новости

На годину вперед: Україна переходить на літній час

27.03.2020
На годину вперед: Україна переходить на літній час

Вже цим вихідними Україна перейде на літній час. В ніч з суботи на неділю стрілки годинників ми маємо перевести на годину вперед. Перше, що це означає, - прокидатися будемо на годину раніше.

Навіщо переводити годинник?

Як кажуть, усе робиться задля економії на паливі та підвищення продуктивності праці, аби людина могла довше працювати і використовувати для цього менше штучного освітлення. Ідея економії енергоресурсів за рахунок переведення стрілок годинника належить американцю Бенджаміну Франкліну. Зараз годинники переводять близько 100 країн. В Україні вперше це було зроблено у 1981 році. Щороку датою переходу на літній час є остання неділя березня, а на зимовий – остання неділя жовтня. Вчені кажуть, що організм людини легше переносить перехід на зимовий час, аніж на літній.

Як пристосуватися до зміни часу?

Організм людини, зважаючи на стан її здоров’я, може відреагувати на зміну звичного режиму. У вас можуть бути прояви підвищеної втоми, дратівливість, зниження працездатності. Задля того, аби з найменшою шкодою пережити процес адаптації, медичні працівники рекомендують:

  • почніть самостійно на годину-дві лягати спати раніше. Ви будете висипатися, адже загальний час сну залишатиметься звичним;
  • займайтеся фізичним навантаженням: зарядка, йога, інші фізичні вправи;
  • знижуйте рівень стресу;
  • зменшіть дозу кави, а краще – на період адаптації відмовтеся від цього напою та алкогольних напоїв. Вони можуть мати негативний вплив на нервову систему та посилити стрес від зміни розпорядку дня.

Взагалі на адаптацію організму після переведення стрілок годинника потрібно не менше тижня. Цього року перехід на літній час припадає на період загальнонаціонального карантину, коли більшість перебуває вдома, а отже, шкоди здоров’ю від цього переходу має бути значно менше.

0 комментариев

Украина онлайн