клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Флораріум: світ природи за склом

30.01.2020

У сучасному помешканні обов’язково має бути місце для рослин: вони додають приміщенню затишку, краси, радують своїх господарів яскравою зеленню та квітами. Між тим, не в усіх є достатньо часу для догляду за квітами у горщиках. Але вихід є і це флораріум.

Під цим словом розуміють невеличкі композиції з ґрунту, камінців та рослин з використанням кактусів та сукулентів. Міні-ландшафтні композиції можуть розташовуватися у акваріумах, пляшках, банках, вазах, бокалах, пробірках, тощо. Рослини у флораріумах, або як їх ще називають, «пляшкових садах», мають досить обмежений доступ повітря, інколи його взагалі немає. Тобто, такі рослини не відчуватимуть протягів. Повітря всередині флораріуму більш вологе, аніж у приміщенні, що створює ефект теплиці, що теж корисно для рослин.

Зробити таку композицію може будь-хто, навіть без спеціальних дизайнерських навичок та талантів. Важливо лише знати у якій послідовності і чим наповнювати скляну ємність. На дно першим насипається шар дрібних камінчиків, потім – шар деревного вугілля, а потім – ґрунт. Можна додати мох. Початківцям рекомендовано придбати готовий субстрат, а самостійно його можна зробити, змішавши землю та пісок 1:1. Для сукулентів та кактусів потрібний легкий ґрунт і піску треба дві частини. Якщо отвір у ємності великий, рослини висаджуються просто руками, а якщо маленький або вузький, - за допомогою пінцету.

Для декоративних «пляшкових садів» підійде низька зелень з повільним ростом. Якщо створюється композиція з декількох видів рослин, тоді у центрі буде найвищий екземпляр, по боках – середні, біля країв – маленькі. Рослини у одній ємності повинні мати однакові умови догляду, поєднуватися за кольором та фактурою.

Найбільш комфортне місце для флораріуму – це підвіконня з тіньового боку. Через пряме сонячне проміння температура всередині ємності підвищується, що негативно відбивається на рослинах. Склад рослин може залежати від розташування джерела світла. Якщо ємність з рослинами розташована далеко, там будуть гарно рости папороть та лісові кактуси, наприклад, «декабрист». Якщо ж флораріум стоїть у світлому місці, його «мешканцями» можуть стати бромелієві, орхідеї, та інші квітучі рослини, що потребують тепличних умов. Поливати флораріум треба помірно. Закрита екосистема не має дренажних отворів, надлишок вологи на дні може призвести до загнивання корінців. Зволожувати ґрунт потрібно, якщо зі скла зник конденсат. Аби протягом часу зберігати декоративність міні-садка, рослини треба обрізати або прищипувати точку росту, прибирати треба також жовті листочки. Добрива необхідно вносити лише за умов, коли рослини втратили свій вигляд.

Флораріум – це гарний хатній декор. Цей живий міні-садок можна розмістити на журнальному столику у центрі кімнати. Скляна ємність з рослинами буде гарно виглядати на комп’ютерному столі. Місце для нього можна знайти на книжній полиці, можна його підвісити на стіну.

«Пляшковий сад», створений власними руками, стане гарною прикрасою, приємним і незвичайним подарунком, який можна доглядати і за яким можна спостерігати довгий час.

0 комментариев

Украина онлайн