клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Ефективна схема переробки: чому Німеччина повертає покупцю гроші за пластикову тару?

28.09.2022

Турбота про екологію та навколишнє середовище – одне з найважливіших завдань сучасного світу. Питання незмінно стоїть на порядку денному, адже це єдиний спосіб зберегти планету для наступних поколінь. І щоб знизити витрати на виробництво пластику, а головне скоротити його обсяги, уряд Німеччини реалізував ефективну безвідходну програму: за кожну пластикову пляшку, яка повертається до супермаркету, можна отримати приємну компенсацію.

ПЕТ тара

Як працює програма повернення коштів за ПЕТ тару?

У порівнянні з легким, міцним та практичним пластиком, скляні ємності програють за багатьма пунктами. Якісна ПЕТ тара підходить для зберігання або транспортування всіх видів напоїв, а також деяких технічних рідин, чим і зумовлена ​​її популярність. А відповідно, кількість пластику у світі стрімко збільшується – і необхідно терміново вживати заходів. У Німеччині, як і багатьох інших європейських країнах, цю проблему було вирішено наступним чином:

  • У ціну кожного напою вже включено депозит за пляшку (у більшості випадків він становить 25 євроцентів).
  • Надалі покупець може здати ПЕТ тару у спеціальному автоматі. Подібні апарати розташовані практично у всіх супермаркетах та торгових центрах.
  • Автомат видає чек із зазначенням суми. який можна використовувати для оплати покупок або обміняти на готівку.

І фінансова мотивація справді виявилася найефективнішою: покупці активно здають пляшки, щоб повернути витрачені гроші. А безпосередньо в автоматі ємності спресовують, що полегшує транспортування. Ось тільки для туристів, як і тих, хто нещодавно опинився в країні, ті додаткові 25 євроцентів можуть стати неприємним сюрпризом, адже на ціннику ця інформація вказана дрібним шрифтом.

Переробка пластикової тари в Україні

Пластикові пляшки та банки, виготовлені з поліетилентерефталату (ПЕТ) – це екологічна та безпечна тара, яка не містить речовин, здатних становити небезпеку для здоров'я. Компанія «Тарапласт» – один із провідних українських виробників, який надає клієнтам повний пакет документів на реалізовану продукцію, що підтверджує її відповідність заявленим характеристикам.

А це означає, що всі ємності підлягають повторній переробці, лише відсутність достатньої кількості спеціалізованих заводів, призводить до неможливості використовувати цей ресурс з максимальною ефективністю. І впровадження державних програм та дотацій дозволило б змінити ситуацію – можливо, в майбутньому на Україну чекають радикальні вдосконалення в цій галузі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Украина онлайн