клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Дієві ліки чи лише «ефект плацебо»?

19.11.2019

Як часто ви самі собі призначаєте ліки? А чи знаєте ви наскільки ті чи інші пігулки дієві? І невже дійсно після прийому деяких з них вам реально стає краще? Медичні працівники вже не приховують того, що частина відомих препаратів жодним чином не впливають на покращення стану здоров’я. У кращому випадку вони ані лікують, ані шкодять. А може бути й гірше. Назвами та складом недієвих, на думку фахівців, медпрепаратів на своїй сторінці у соцмережі поділився акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, онкогінеколог, лікар УЗД, кандидат медичних наук Олександр Семенюта. Він зазначив, що кожного року на подібні «пусті» засоби українці витрачають близько 30 000 000 000 гривень на рік. Отже, медики рекомендують взагалі забути про наступні препарати.

Арбідол

Діюча речовина: арбідол.

Інші назви: «Арпетолід», «Арпефлю», «ОРВІтол НП», «Арпетол», «Імустат».

Це винахід 1974 року, не визнаний Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Клінічні випробування препарату при захворюваннях людини проводилися тільки в СНД і Китаї. Це нібито противірусний препарат з імуномодулюючим ефектом для лікування безлічі захворювань, у тому числі, і грипу, проте його ефективність досі не доведена.

Гомеопатичні препарати

Популярні препарати: «Анаферон», «Антигриппин», «Афлубін», «Вібуркол», «Галстена», «Гингко білоба», «Меморія», «Окулохеель», «Палладіум», «Пумпан», «Ременс», «Ренітал», «Сальвія», «Тонзипрет», «Траумель»,«Успокой», «Енгістол».

Есенціале

Діюча речовина: поліенілфосфатіділхолін.

Інші назви: «Ессенціале форте», «Ессенціале Н», «Ессенціале форте Н».

Цей популярний препарат для захисту печінки, як і всі інші, так звані «гепатопротектори», жодним чином не захищає печінку. Наукові дослідження не виявили позитивного ефекту при прийомі «Ессенціале», проте виявили дещо інше: при гострих і хронічних вірусних гепатитах він може сприяти застою жовчі і активності запалення. Така сама дія у харчових добавках.

Пробіотики

Діюча речовина: живі мікроорганізми.

Популярні препарати: «Хілак форте», «Ацилакт», «Біфіліз», «Лактобактерин», «Біфіформ», «Споробактерін», «Ентерол».

Ефективність пробіотиків не доведена, як і те, чи насправді є живими більшість мікроорганізмів, що містяться в цих препаратах. Справа в тому, що процес пакетування знищує 99% всіх потенційно корисних бактерій. З тим самим успіхом можна випити склянку кефіру. У Європі та США пробіотики не призначають.

Мезим форте

Діюча речовина: панкреатин.

Інші назви: «Біофесталь», «Нормоензим», «Фестал», «Ензистал», «Біоза», «Вестал», «Гастенорм», «Креон», «Мікразим», «Панзе», «Панзинорм», «Панкреаз» , «Панцитрат», «Пензитал», «Уні-Фестал», «Ензибене», «Ерміталь».

За даними досліджень, панкреатин може бути ефективним лише при нетравленні шлунка. Діабет, панкреатит, грижа і справжні розлади шлунково-кишкового тракту він не лікує.

Корвалол

Діюча речовина: фенобарбітал.

Інші назви: «Валокордин», «Валосердин».

Фенобарбітал є небезпечним барбітуратом з яскраво вираженою наркотичною дією. При регулярному вживанні у великих дозах викликає серйозні неврологічні і когнітивні порушення (розлади короткочасної пам'яті, порушення мови, ходу), пригнічує сексуальну функцію, через що він заборонений до ввезення у США, ОАЕ і багато країн Європи.

Пірацетам

Інші назви: «Луцетам», «Мемотропіл», «Ноотропыл», «Піратропіл», «Церебро».

Як і всі інші ноотропні препарати, цей відомий в основному у СНД. Ефективність пірацетаму не доведена, проте є дані про небажані побічні ефекти. У більшості розвинених країн він не зареєстрований.

Цинаризін

Діюча речовина: діфенілпіперазін.

Інші назви: «Стугезін», «Стугерон», «Стунарон».

Цинаризін даний час виготовляється проводиться в основному в Бангладеш, тоді як на Заході його заборонили до використання ще 30 років тому через суттєвий перелік побічних ефектів.

Валідол

Діюча речовина: розчин ментолу в ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової.

Інші назви: «Валофін», «Ментовал».

Застарілий препарат з недоведеною ефективністю. У жодному випадку не лікує хвороби серця.

Ново-Пасит

Діюча речовина: гайфенезін.

Цей препарат нібито містить безліч різних трав'яних екстрактів, але його єдина діюча речовина має лише відхаркувальний засіб. Вона часто входить до складу препаратів від кашлю, але аж ніяк не може надавати заспокійливого ефекту, який приписується «Ново-Пасіту».

Геделікс

Інші назви: «Гедерін», «Гелісал», «Проспан».

Національний інститут охорони здоров'я США провів масштабне дослідження і прийшов до наступного висновку: незважаючи на популярність, екстракт листя плюща не є ефективним у лікуванні кашлю.

Гліцинія

Гліцин - це взагалі не ліки, а найпростіша амінокислота. По суті, це чергова біоактивна добавка, що не приносить організму ні шкоди, ні користі. Клінічна ефективність гліцину не те що не доведена, але навіть і не досліджена.

Синупрет

Діюча речовина: екстракт лікарських рослин.

Інші назви: «Тонзипрет», «Бронхипрет».

Популярний в Німеччині фітопрепарат, ефективність якого підтверджується лише дослідженнями, проведеними компанією-виробником.

Троксевазин

Діюча речовина: флавоноїди рутина.

Інші назви: «Троксерутин».

Ефективність підтверджена тільки двома дослідженнями, які жорстко критикувалися західними вченими. На думку останніх, «Троксевазин» надає лише ледь помітну дію на організм.

До переліку псевдо лікарських препаратів треба додати й усі гомеопатичні засоби, які в принципі НЕ МІСТЯТЬ жодних діючих речовин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн