клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу
Блог компании iClub

Алергічна весна

13.05.2020

Пилок квітів, дерев та злаків, пух з тополь – це усе знайомо людям, що страждають на поліноз. За даними статистики, у світі 20-40% населення схильні до алергічних реакцій. З кожним роком кількість хворих на алергію зростає. Фахівці виокремлюють три основні хвилі алергії:

 • середина березня – початок травня: час, коли починають квітнути кущі та дерева (верба, вільха, береза, липа, клен, дуб);
 • кінець травня – липень: час, коли відбувається цвітіння трав та злаків;
 • серпень – початок вересня: час цвітіння бур’янів.

Замість того, аби засмучуватися, кажуть лікарі, спробуйте прикласти зусиль аби взяти поліноз під свій контроль. Основними симптомами полінозу є:

 • сльозотеча;
 • чхання;
 • нежить та закладеність носу;
 • першіння у горлі;
 • швидка втомлюваність.

Між тим, під час загострення алергічної реакції температура тіла, як правило, не підвищується. Зле стає переважно під час виходу на вулицю. Симптоми алергії проявляється раптово, без причини. Ще одна ознака захворювання: помилкова «застуда» не минає попри усі намагання її вилікувати.

Лікування полінозу

Чітку відповідь на питання щодо алерготестів можуть дати лікарі-алергологи у лікарнях та лабораторіях. Для цього треба здати аналізи аби з’ясувати речі, які викликають алергію. Від полінозу, як від будь-якого хронічного захворювання, вилікуватися неможливо, але можливо контролювати важкість протікання хвороби. Самолікування може призвести до важких наслідків та навіть до розвитку бронхіальної астми.

Найефективнішим способом лікування полінозу є профілактична імунотерапія. Метод полягає у тому, що у організм хворої людини вводяться і поступово збільшуються дози алергену, що робить людину несприятливою до них.

Медикаментозне лікування повинно бути симптоматичним і містити у собі у першу чергу антигістамінні препарати. Приймання цих препаратів полегшує протікання хвороби, пом’якшуючи прояви пилкової алергії (риніт, коньюктевіт, тощо).

Деякі хитрощі, що полегшать ваш стан під час алергії:

 1. Міняйте антигістамінні препарати. Після того, як людина довго приймає ті чи інші пігулки, організм до них звикає і вони стають неефективними.
 2. Сядьте на дієту. Гістамін міститься у багатьох харчових продуктах і погіршуєт стан здоров’я під час алергії. Табу – це ковбаса, яйця, тверді сири, алкоголь, цитрусові, горіхи, шоколад, помідори.
 3. Використовуйте фільтри для носу. Виходячи з будинку, встановлюйте їх у ніс. Вони можуть захищати від потрапляння алергенів до 8 годин.
 4. Промивайте носові ходи. Це знизить закладеність носу, набряки та вироблення слизу при алергічному риніті. Розчин можна приготувати з води та солі (краще морської). Або взяти 1 пігулку фурацеліну та розчинити її у воді. Промивати треба після кожного перебування на вулиці, а якщо є можливість, то кожні три години.
 5. Періть частіше. Одяг та волосся – накопичувачі алергенів. Намагайтеся міняти одяг, зайшовши з вулиці до в офісу, наприклад, і носити головний убір.
 6. Користуйтеся кондиціонером та зволожувачем повітря. Під час цвітіння трав та дерев не провітрюйте приміщення, а користуйтеся побутовою технікою. Не забувайте міняти фільтри і здорове і вільне дихання вам буде забезпечене.

У Мелітополі отримати допомогу при алергії та консультації фахівців можна у медичних центрах: Женева, Світ Здоров’я та Арт-медика.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Украина онлайн