клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Які больові відчуття можуть бути при раку підшлункової залози?

15.12.2022

Незважаючи на те, що рак підшлункової залози в деяких випадках тривалий час може мати безсимптомний перебіг, в багатьох випадках пацієнти відчувають больові відчуття, і саме це часто стає причиною відвідування лікаря, а відтак – діагностування онкологічного захворювання.

Варто зазначити, що дискомфорт, який відчувають пацієнти при раку підшлункової залози, може бути різним і залежить від больового порогу людини, стадії та типу раку, а також наявності супутніх захворювань, наприклад, діабету або панкреатиту.

Біль в підшлунковій

Здебільшого больові відчуття, які виникають при раку підшлункової залози, можна розділити на кілька видів:

  • Постійний біль, який можна зняти прийомом знеболювальних препаратів. Якщо дії медикаментів недостатньо для повного усунення дискомфорту або часу їх дії не вистачає до наступного прийому таблеток, і ви відчуваєте біль, то вам необхідно звернутися до лікаря. Ваше знеболювальне можуть замінити на інший препарат або ж скоригувати дозування чи графік його прийому.
  • Напади болю, які можуть тривати від кількох хвилин до кількох годин. Вони набагато сильніші за постійний біль, і для знеболення потрібні препарати швидшої дії. Медикаменти цієї категорії можна отримати в аптеці тільки за рецептом.
  • Больові відчуття під час руху. Біль може бути таким же сильним, як і в попередньому випадку, але причина його виникнення не спонтанна, а спричинена певним видом діяльності. Якщо ви змогли зрозуміти причину, яка призводить до дискомфорту, зможете приймати знеболювальні заздалегідь, щоб запобігти появі больових відчуттів. Нейропатичний біль. Виникає в разі пошкодження пучка черевного сплетіння нервів, які розташовані поруч із підшлунковою залозою. Пухлина в підшлунковій залозі може тиснути або травмувати нерви, що спричиняє біль у ділянці живота та спини. Нейропатичний біль досить важко описати, але найчастіше пацієнти говорять про нього, як про такий, що пече, стріляє або коле. Симптоми можуть зніматися знеболювальними препаратами або блокадою нервів.
  • Вісцеральний біль. Відчувається як біль в органах або м'яких тканинах. З'являється в тих випадках, коли ракові клітини поширилися на прилеглі органи, як-от печінка або кишечник. Його описують так: ниє, здавлює і виникає хвилями. Джерело вісцерального болю буває важко визначити, оскільки біль часто мігрує і проявляється на інших ділянках тіла. Так, наприклад, у пацієнта може боліти плече або шия. Лікується за допомогою болезаспокійливих або блокади нервів.
  • Болі в кістках. У рідкісних випадках рак підшлункової залози може поширитися на кістки і спричиняти ниючий або пульсуючий біль. Якесь місце на тілі може стати надчутливим. Крім цього, болі в кістках можуть з'явитися як побічний симптом хімієтерапії. 
Підшлункова залоза

Що робити в разі болю?

Насамперед вам, звісно ж, варто звернутися до вашого лікаря і повідомити про больові відчуття. Якщо ви повідомили про болі вперше, то вам буде призначено знеболювальний препарат, який зніме або зменшить біль. Якщо ви вже використовуєте медичні препарати для зняття болю, то лікар може замінити їх на інший препарат або збільшити дозування.

Також вам варто спостерігати за своїм самопочуттям і фіксувати закономірності. Це допоможе визначити продукти, ліки або вид діяльності, які посилюють біль.

Якщо ваш лікар не зміг зняти больові відчуття, зверніться до Лікарні ізраїльської онкології LISOD за додатковою консультацією.

0 комментариев

Украина онлайн