клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Весняні овочі та фрукти: смакота чи яскрава небезпека?

19.05.2020

Травень – це не час, коли полиці на ринках сяють яскравою зеленню, капустою та кабачками, яскравіють червоною полуницею та томатами. Очі розбігаються від цієї різноманітності. Ми починаємо купувати усе, що бачимо, а потім раптом відчуваємо симптоми отруєння. Це ознака того, що ми їмо овочі та фрукти, які у свою чергу «їли» вдосталь нітратів.

До речі, прикладів овочів та фруктів взагалі без нітратів не існує: вони присутні у будь-якому разі, навіть якщо грунт не удобрюють, адже це – природній фактор росту рослин. Найбільшими нітратними «акумуляторами» вважаються ранні овочі та зелень. Лідерами є вологомісткі огірки та редис, буряк, салат, зелень, капуста, кабачки, огірки та морква. Між тим, експерти кажуть про те, що ці овочі та зелень досить легко «віддають» те, що накопичили.

На колір та смак товариш не всяк

Показниками вмісту нітратів може бути занадто великий розмір та надто яскравий колір овочів та фруктів. Є ще деякі ознаки, що вказують на те, що визрівання овочів штучно пришвидшували.

Огірок. Пустий і жовтуватий на розрізі краще не купувати і не їсти.

Морква. Про великий вміст нітратів свідчить «велика» серцевина та білі крапки.

Капуста. Нітрати накопичуються у товстих частинах листя. Тож, верхні зрізайте і обрізайте потовщені частини на інших.

Кабачки. Жовті плями на шкірці «видають» нітрати. Їх треба обрізати.

Зелень. Якщо її «перегодували», у неї будуть товсті стебла та велике яскраве листя.

Картопля. Якщо на бульбах є зелені плями, не купуйте таку картоплю. Якщо вже так трапилося, обрізайте усе зелене, аби уникнути отруєння.

То що ж робити? Безумовно, терпіти до липня, коли визрівають грунтові томати, чи до серпня, коли збирають кавуни, не треба. Потрібно лише дотримуватися правил. Спеціалісти з харчування рекомендують перед вживанням овочі та зелень гарно вимити. Нітрати розчиняються у воді, під час «купання» вони втрачають вже 10–15% нітратів. Окрім цього важливе значення має і нарізання. Овочі треба нарізати і дати їм полежати, а ще краще – залити водою. Термічна обробка вбиває до 80% нітратів.

Задля того, аби бути впевненим у безпеці овочів та фруктів, потрібно придбати нітратовимірювач. Задоволення не дешеве, проте користь для здоров’я переважає над витратами.

Отруїлися? Що робити?

Ознаки того, що ви отруїлися нітратами, проявляються за дві години після вживання. Людину нудить, з’являються спазми у животі, запаморочення та слабкість. Вихід: вживання сорбентів та якомога більше води. Якщо ознаки отруєння не минають, звертайтеся до лікаря, аби уникнути більш серйозних для здоров’я наслідків.

0 комментариев

Украина онлайн