клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

Користь окулярів навесні і влітку

12.03.2020

Сонцезахисні окуляри – це спочатку надійний захист очей, а вже потім стильний аксесуар. Ідеальні окуляри - ті, у яких лінзи блокують небезпечний спектр випромінювання. Навесні активність сонячних променів зростає, а влітку посилюється. Найбільшу небезпеку для зору становить перебування на сонці зранку і у другій половині дня, коли промені світила знаходяться на рівні очей.

Найголовніше у сонячних окулярах - категорії захисного фільтру. Для міста підходить категорія 2: такі лінзи пропускають 18-43% сонячного світла. Для моря потрібно придбати окуляри з категорією 3: їхня світлопропускна здатність - 8-18%. Для тих, хто постійно користується окулярами з діоптріями, оптимальний варіант - фотохромні лінзи (хамелеони), які реагують на ступінь освітленості (затемняются або стають прозорими в приміщенні) і відмінно захищають очі. Якщо ви носите контактні лінзи з УФ-фільтром, то врахуйте, що вони закривають лише область сітківки ока, а не все очне яблуко, тому вам додатково носіть звичайні сонячні окуляри.

Лінзи у окулярах – це головне. Вони можуть бути скляними та полімерними або полікарбонатними (різновид полімеру). І скло, і полікарбонат надійно блокують ультрафіолетове випромінювання. Скляні лінзи використовуються лише у 5-10% окулярів через те, що вони травмонебезпечні, важкі і легко сколюються. Полімерні та полікарбонтані лінзи надлегкі та міцні, це гарна заміна склу. Вони набагато легші і тонші за скляні окуляри і блокують 100% ультрафіолетового випромінювання. Недоліком цього матеріалу є те, що його досить легко подряпати, і прозорість його нижча за скло.

Колір лінз - важливий фактор для здоров’я очей і комфорту. Окуляри з коричневими скельцями мають здатність більше фільтрувати світло, підвищують контрастність зображення. Завдяки сірому кольору досягається більш природнє відтворення кольорів. Зелені лінзи найбільше мінімізують внутрішньоочний тиск. А ось окуляри такі модні окуляри з блакитними скельцями лікарі не рекомендують через їх вкрай негативний вплив на сітківку ока, це стосується і рожевого кольору, який припустимий лише у випадку неяскравого сонячного випромінювання.

Якісні сонцезахисні окуляри мають спеціальне маркування, що позначає ступінь захисту і здатність лінз адаптуватися до яскравості світла або ж прибирати його відблиски. На етикетці зазначається відсоток блокування ультрафіолетових променів типу А і В. Важливо також і те, в якій місцевості ви мешкаєте, оскільки в горах, наприклад, інтенсивність УФ-випромінювання вища. Також існують сонцезахисні окуляри для похмурої погоди, для інтенсивного випромінювання (пляжні окуляри), тощо.

Для захисту очей від сонця важливо, щоб не було бокового засвічування, адже частина променів, що потрапляє збоку, відбиваються від внутрішньої поверхні окулярів і все одно впливають на око. Тому широкі окуляри набагато корисніші від аксесуарів із маленькими лінзами.

Експерти реконмендують надавати перевагу окулярам із так званим покриттям антивідблиску, яке часто застосовують у відеокамерах, фотоапаратах, правильно затонованих вікнах машин. Адже відблиски, які виникають на поверхні скла внаслідок різної кривизни заломлення і різної відбивної здатності, зменшують чіткість зображення, «ріжуть» очі. Спеціальне напилення покращує якість «картинки» й усуває ці небажані ефекти.

Небезпечними бувають не лише лінзи, але й оправи. Неякісний матеріал під дією сонця може виділяти хімічні речовини, тож можливе виникнення алергій та подразнень.

Отже, обираючи сонячні окуляри, треба не скупитися, а придбати якісну пару, яка надійно захищатиме ваші очі і слугуватиме не один рік.

0 комментариев

Украина онлайн