клуб твоих интересов и выгодных предложений

Предложить новость
Добавить афишу
Предложить новость
Добавить афишу

Помочь Вооружённым Силам Украины!

Ссылка для переводов
Блог компании iClub

І вам – не хворіти: як врятувати і захистити горло

22.11.2019

Застуда, хворе горло, ангіна. Сезон захворювань розпочався, а з ним розпочався і пошук найкращих та найефективніших варіантів лікування. Ангіна з віком дещо «здає свої позиції», тобто, чим старшою стає людина, тим менше вона хворіє на застуду. Хронічний тонзиліт, до прикладу, мають близько 20 % дітей, тоді як у 40-річному віці ангіни з ускладненнями практично не розвиваються.

Гострий тонзиліт (в народі ангіна) — це інфекційне захворювання, яке провокує запалення горла і піднебінних мигдалин. Ангіна вважається одним з найсерйозніших ЛОР-захворювань, яке може привести до небезпечних ускладнень. Вона найчастіше з’являється восени або взимку. Зниження імунітету організму, різні травми мигдалин, переохолодження, хронічні запальні процеси в порожнині рота або носа — все це здатне спричинити ангіну. Але дослідження встановили, що провокують ангіну бактерії: стрептокок і золотистий стафілокок.

Як передається ангіна? Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом — під час розмови або кашлю.

Симптоми: біль в горлі при ковтанні, припухлість мигдалин, сірувато-жовтий наліт, різке підвищення температури, збільшення лімфатичних вузлів.

Лікування передбачає вживання різних видів антибіотиків, протимікробних препаратів, антисептиків, а також протигрибкових препаратів. Рекомендований постільний режим і щадна дієта, вітаміни і багато рідини.

Іще одне захворювання горла - це Фарингіт - запальний процес, який зачіпає слизову оболонку горла і лімфоїдну тканину. Симптоми: першіння в горлі, сухий кашель, утруднення дихання. Симптоми гострого фарингіту схожі на гострий тонзиліт (ангіна), але менш виражені.

Симптоми: першіння і біль у горлі, почервоніння горла, підвищення температури, сухий кашель, утруднення дихання. Також може виникати головний біль, нежить, хрипкий голос. Людина стає млявою, сонливою, відчуватє дискомфорт в горлі, закладеність і біль у вухах, збільшення підщелепних і лімфатичних вузлів.

Лікування фарингіту: рекомендуовані індивідуальні засоби захисту. Плюс треба відмовитися від алкоголю та паління, використовувати зволожувач повітря в приміщенні, вживати їжу комфортної температури, не дихати холодним повітрям. Також важливо не допускати переохолоджень, зміцнювати імунітет, приймати вітаміни. Якщо не лікувати гострий фарингіт або займатися самолікуванням, хвороба може перейти в хронічну форму.

Засоби для припинення кашлю

  • Розчин солі та соди (полоскання). Сіль володіє дезінфікуючими властивостями, а сода пом'якшує слизову глотки. Треба розчинити у склянці теплої води 1 ч. л. солі і 1 ч. л. Соди. Аби досягти максимального ефекту, полоскати горло треба не менше 5 разів на день.
  • Цибулева олія. Візьміть 2-3 ріпчастих цибулини і дрібно поріжте. Налийте в сковорідку склянку нерафінованої олії, розігрійте, покладіть цибулю і обсмажте до золотистої скоринки, процидіть олію. Коли охолоне - полоскайте горло 4-6 разів на день, доки проблема не зникне.
  • Відвар шавлії. 1 ч. л. сухого листя рослини залийте склянкою окропу і, прикривши кришкою, залиште на 15 хвилин. Процідіть рідину. Якщо полоскати горло кожні 2-3 години, полегшення можна відчути вже на другу добу.
  • Ромашковий чай. 1 ст. л. сухих квіток ромашки залийте склянкою окропу і дайте настоятися півгодини. Розчиніть у напої чайну ложку меду і пийте його по чашці мінімум 3 р/день. Підсилить ефект ромашкового чаю полоскання горла цим самим розчином.
  • Лимон з буряком. Вичавіть склянку бурякового соку і додайте до нього 1 ст. л. свіжовичавленого соку лимона. Першим і другим ковтками просто пополощіть горло, випльовуючи зілля, а третій ковтніть. Якщо полоскати таким чином горло 5—6 разів на день, за пару днів простуда мине.
  • М'ята і меліса. Від першіння в горлі, сухого кашлю відмінно рятують інгаляції. 1 ст. л. меліси і 1 ст. л. листя м'яти залити окропом (1 стакан). Через 30 хвилин, коли засіб настоїться, можна наповнити ним чайник або інгалятор і вдихати цілющі пари. Для інгаляцій також можна використовувати яліцеву олію.

Лікарі кажуть про те, що горло задля його ж здоров’я треба тренувати, тобто, поступово «призвичаювати» його якщо не до холодних напоїв, то для напоїв кімнатної температури. Плюс, радять медики, треба утримуватися від частого споживання газованих напоїв через те, що вуглекислота змиває захисний лімфоцитарний бар’єр, покликаний активно боротися зі збудниками інфекцій. Корисними «ліками» для горла натомість будуть овочі, фрукти, кисло-молочні продукти, а також елеутерокок та ехінацея.

Звичайно, на 100% на народні засоби покладатися не варто,

у першу чергу треба проконсультуватися з лікарем.

0 комментариев

Украина онлайн